ربیعی:

تشکل‌های کارگری در دولت دوازدهم افزایش ۵۰ درصدی داشته است

تشکل‌های کارگری در دولت دوازدهم افزایش ۵۰ درصدی داشته است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با دبیر کل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری، گفت: تشکل‌های کارگری در دولت تدبیر و امید با افزایش ۵۰ درصدی همراه بوده است.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در حاشیه صدوهفتمین کنفرانس بین‌المللی کار در ژنو با «شارون بارو» دبیرکل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری دیدار کرد .

به گزارش تجارت‌نیوز، ربیعی اظهار امیدواری کرد که این دیدار منجر به بهبود وضعیت کارگران شود.

وی با اشاره به تجارب خود درزمینه مسائل کارگری عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید، تشکل‌های کارگری ۵۰ درصد افزایش پیدا کردند و برای این افزایش تشکل‌ها در وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی تلاش زیادی انجام شد.

ربیعی با اشاره به افزایش آمار اشتغال زنان در دولت تدبیر و امید، حمایت‌های انجام شده از زنان سرپرست خانوار در کشور و اقدامات انجام شده در زمینه نظام تامین اجتماعی را تشریح کرد.

در ادامه این دیدار، دبیرکل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری علاوه بر توصیف شرایط بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری گفت: می‌دانم آمریکا بازی خطرناکی را دنبال می‌کند و ما متوجه هستیم که آمریکا تعهدش را دربرابر برجام نقض کرد.

شارون بارو اضافه کرد: ما و ایران درمورد موضوع فلسطین زمینه مشترکی داریم.

وی با تحلیل فعالیت‌های تشکل‌های کارگری درجهان تصریح کرد: مایل هستم برای ادامه گفت‌وگو ها به ایران سفری داشته باشم.

ربیعی نیز در ادامه این صحبت‌ها خطاب به دبیرکل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری تاکید کرد: این دیدگاه در مورد فلسطین درست و به حق است. به عنوان یک کنشگر که سال‌ها در نهادهای مدنی فعالیت کرده‌ام، می‌دانم که آمریکا همواره علیه دموکراسی درکشورهای ضعیف‌تر عمل کرده و اقدامات آمریکا منجر به دیکتاتوری و استبداد شده است.

وی تصریح کرد: ترامپ از منطقه تنها دلار جمع می‌کند و با خشن‌ترین رژیم‌ها رفاقت دارد و درتحریم‌ها نیز بیشتر کارگران آسیب می‌بینید. به عنوان یک کنشگر اجتماعی باید بگویم که آمریکا در نقض برجام علیه دموکراسی فعالیت کرده است.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شرکت در صدوهفتمین همایش بین المللی کار و ملاقات با همتایان خود در سایر کشورها، راهی ژنو سوییس شده است و دیدارهای وی تا هفدهم خردادماه ادامه خواهد داشت.

ملاقات با وزیران کار کشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان، بلغارستان، فنلاند، ایرلند و کرواسی از برنامه‌های پیش‌بینی شده این سفر است.

ربیعی علاوه بر دیدار با با دبیر کل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری، در مجمع عمومی سخنرانی خواهد کرد.

حضور در اجلاس وزیران کار آسیا و اقیانوسیه و اجلاس وزیران کار جنبش عدم تعهد، ملاقات با مدیرکل سازمان بین‌المللی کار و حضور در نشست عالی جهان کار از دیگر برنامه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر است.

سازمان بین‌المللی کار یکی از موسسه‌های تخصصی سازمان ملل متحد است که به امور مربوط به کار و کارگران می‌پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ و در نتیجه بحث‌های هماش صلح پاریس تاسیس شد و مقر آن شهر ژنو سوئیس است.

سازمان بین‌المللی کار در آغاز وابسته به جامعه ملل بود و پس از تاسیس سازمان ملل متحد از سازمان‌های وابسته به آن شد.

​منشور فعلی سازمان که به بیانیه «فیلادلفیا» معروف است، در سال ۱۹۴۴ تصویب شد.

 

منبع: مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند