پس از خروج اشرف غنی؛

حامدکرزای از تشکیل شورای هماهنگی افغانستان خبر داد

حامدکرزای از تشکیل شورای هماهنگی افغانستان خبر داد

رئیس جمهور پیشین افغانستان ساعاتی پس از تائید کناره‌گیری و خروج اشرف غنی، از این کشور با انتشار پیامی از تشکیل شورای هماهنگی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «حامد کرزای»، رئیس جمهور پیشین افغانستان ساعاتی پس از تائید کناره گیری و خروج اشرف غنی، از این کشور با انتشار پیامی از تشکیل شورای هماهنگی خبر داد.

براساس گزارش طلوع نیوز، حامد کرزای در این پیام اعلام کرده است: در پی خروج آقای اشرف غنی و مقامات مسئول از کشور، به منظور جلوگیری از هرج و مرج و کاهش درد و رنج مردم و جهت اداره هرچه بهتر امور مربوط بهصلح و انتقال مسالمت آمیز شورای هماهنگی متشکل از عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، رهبر جهادی گلبدین حکمتیار رئیس حزب اسلامی افغانستان و حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور تشکیل گردید.

در ادامه این پیام گفته شده است: این شورا از نیروهای امنیتی حکومت و نیروهای امنیتی تحریک اسلامی طالبان می‌خواهد با حفظ خویشتنداری جلو درگیری‌ها، هرج و مرج و تحریکات افراد غیر مسئول و غیر مرتبط را قاطعانه بگیرند.

این پیام کمتر از چند ساعت پس از تائید کنار گیری اشرف غنی از مقام ریاست جمهوری افغانستان و خروج او از این کشور صادر شده است.

منبع: مهر 

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند