ایران بروکر

تعداد پروازهای نوروز ۱۴۰۲

ه

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروزامسال خبرداد و گفت: ۳۳۰۰ پرواز نیز مطابق برنامه برقرار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، « سعید چلندری » با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در سال گذشته و ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ افزود: همچنین ۴۰۰۰ مجوز پرواز صادر شده که این فرودگاه آمادگی دارد این مجوزها را تا دو برابر افزایش دهد.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ضمن اشاره به زیباسازی محوطه‌های فرودگاه برای استقبال از عید نوروز اظهارداشت: در این ایام برنامه‌های شاد و مفرح به صورت زنده در فرودگاه برگزار می‌شود و با تقارن ماه مبارک رمضان نیز۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ افطاری ساده تدارک دیده می‌شود که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

وی در خصوص برنامه های پیش رو در سال جدید تصریح کرد: شفاف سازی ارتباط با ایرلاین ها، کاهش ایستایی ها، اولویت بخشی به الکترونیکی کردن تمام خدمات در فرودگاه مبنی بر دستور مقام عالی وزارت و آغاز عملیات اجرایی فاز۲ فرودگاه امام خمینی(ره) را برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار داریم.

چلندری از اهم اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، به راه اندازی ترمینال سلام مختص پروازهای زیارتی؛ که به فرهنگ معنوی و قابل احترام فریضه زیارت ارزش نهاده شود اشاره کرد و اظهارداشت: بایستی فضایی متناسب با حس و حال معنوی مسافران اربعین، فراهم می شد که این فضا با ترمینال سلام محقق شد و مورد اقبال و رضایت مسافران واقع شد.

کاهش تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه

وی با اشاره به روان سازی جریان ورود و خروج مسافر در فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: با اقدامات صورت گرفته، ایستایی ها به حداقل رسیده، که طی برگزاری جلسات متعدد با شرکت های هواپیمایی، ارگان های نظامی و انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط، میانگین تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه رسیده است.

مطالعه کنید
ایران، بندر جدیدی در کناره دریای عمان می‌سازد

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اقدام قابل ذکر دیگر را پذیرش مسافر بیشتر دانست و گفت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۶۰% افزایش پذیرش مسافر داشته ایم.

چلندری تصریح کرد: از سوی دیگر با شفاف‌سازی کلیه‌ی قراردادهای فرودگاهی، افزایش رشد درآمدی ۱۰۰ درصدی فرودگاه، نسبت به سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

منبع: ایرنا

 

نظرات