کد خبر: 209227

تعدیل توافق کاهش تولید از سال آینده

وزیر انرژی عربستان گفت: اوپک و متحدانش از جمله روسیه احتمالا سال آینده شروع به تعدیل کاهش تولیدهای خود که به ترمیم بازار کمک کرده خواهند کرد.

سرویس بازار -

وزیر انرژی عربستان گفت: اوپک و متحدانش از جمله روسیه احتمالا سال آینده شروع به تعدیل کاهش تولیدهای خود که به ترمیم بازار کمک کرده خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ وزیر انرژی عربستان گفت: اوپک و متحدانش از جمله روسیه احتمالا سال آینده شروع به تعدیل کاهش تولیدهای خود که به ترمیم بازار کمک کرده خواهند کرد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان امروز در دهلی‌نو به خبرنگاران گفت، اکنون که بازار در حال حرکت به سمت توازن است و مازاد ذخایر نفتی در حال کاهش است، قدم بعدی برای تولید کنندگان تعدیل کاهش تولیدهای اعمال شده است.

وی افزود، کشورهای شرکت کننده در توافق کاهش تولید هم اکنون در حال مطالعه این مسئله هستند که برقراری توازن مجدد در بازار مستلزم چیست و قدم‌های بعدی شان را بعد از آنالیز وضعیت اعلام خواهند کرد.

الفالح افزود، کاهش تولیدها ممکن است «در سال ۲۰۱۹» تعدیل شود، اما ما نمی‌دانیم دقیقا کی و چگونه. «آن‌چه ما می‌دانیم این است که این کار باید به شکلی انجام گیرد که به هیچ‌وجه موجب اختلال در توازن بازار نشود و نتایج دشواری را که از سال ۲۰۱۶ به این طرف به دست آمده زایل نکند».

الفالح ضمن استقبال از افزایش تولید نفت آمریکا گفت، تقاضا در سال ۲۰۱۸ همچنان قوی خواهد بود و بازار قادر خواهد بود این میزان عرضه را جذب کند.

وزیر انرژی عربستان در ادامه گفت: «چهارچوب همکاری‌ها بعد از سال ۲۰۱۸ هنوز نهایی نشده، اما مطمئنا از نظر عربستان و اوپک، این عزم وجود دارد که موفقیت‌های سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را به یک چهارچوب پایدار تبدیل کنیم که به ما اجازه دهد از بروز بی‌ثباتی در بازارهای نفت جلوگیری کنیم».

الفالح خاطر نشان کرد کشورش متعهد به توافق کاهش تولید و برقراری توازن در صادرات نفت خود است و صادراتش را در ماه مارس زیر ۷ میلیون بشکه حفظ خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.15)
1311.8
2.0
مثقال طلا (%0.42)
662250
2750
سکه امامی (%0.68)
1617000
11000
دلار (%0.19)
4773
9
یورو (%0.09)
5858
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.