تعرفه واردات صدها کالای چینی کاهش یافت

تعرفه واردات صدها کالای چینی کاهش یافت

با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین واشنگتن و پکن، سنای آمریکا در سکوت، قانونی را به تصویب رساند که موانع تجاری را برای صدها کالای چینی کاهش می‌دهد.

با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین واشنگتن و پکن، سنای آمریکا در سکوت قانونی را در پنج‌شنبه شب به تصویب رساند که موانع تجاری را برای صدها کالای چینی کاهش می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بدون هیج بحثی، سنا به اتفاق آرا لایحه‌ای را تصویب کرد که تعرفه توسترها، مواد شیمیایی و ۱۶۶۰ کالای دیگر که در خارج از آمریکا تولید می‌شند را حذف کرده یا کاهش می‌دهد.

طبق تحلیل‌های رویترز، نزدیک به نیمی از این کالاها در چین تولید می‌شوند.

حامیان این لایحه گفتند که اقتصاد آمریکا با خلاص شدن از شر تعرفه‌هایی که برای حمایت از صنایعی طراحی شده بودند که دیگر در ایالات‌متحده وجود ندارند، تقویت خواهد شد. اتحادیه ملی تولیدکنندگان می‌گوید شرکت‌های آمریکایی روزانه ۱ میلیون دلار بابت چنین تعرفه‌های وارداتی، پرداخت می‌کردند.

برخی از تولیدکنندگان داخلی در مورد این شکایت دارند که این تعرفه‌ها، واردات کالای ارزان خارجی را برای رقیبان بزرگ‌تر آنها، آسان می‌کند. آنها می‌گویند این لایحه به شرکت‌های کوچک‌تر، که توانایی دفاع از خود در واشنگتن را ندارند، آسیب می‌رساند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند