تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تعطیلات تهران ۲ هفته دیگر تمدید می‌شود؟

تعطیلات تهران ۲ هفته دیگر تمدید می‌شود؟

امروز یکشنبه و آخرین روز از تعطیلی شش روزه تهران است. استاندار تهران می‌گوید تمدید تعطیلی تهران بعید است اما فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران می‌گوید تعطیلی کوتاه‌مدت بی‌فایده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز یکشنبه و آخرین روز از تعطیلی ۶ روزه‌ استان تهران برای شیوع کروناست. اما آیا این تعطیلات تمدید می‌شود؟

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با اشاره به اینکه تعطیلی شش روزه تهران بنا به دستور ستاد ملی کروناست، گفت: «با توجه به اینکه ممکن است در آینده موجب خسارات در مسائل زیربنایی شود، امکان تمدید آن بعید است.»

البته استاندار تهران بر این باور است که فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پوشش گسترده واکسیناسیون تنها راه برون‌رفت از وضعیت فعلی است. در حالی که تقریبا تمام محققان و متخصصان یک دست بر این باورند که راه برون رفت از این وضعیت واکسیناسیون عمومی است!

تعطیلی کوتاه‌مدت فایده‌ای ندارد

از سوی دیگر زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران درباره تعطیلی تهران گفته: «تعطیلی ناقص و کوتاه مدت فایده چندانی ندارد. تعطیلی کمتر از ۱۰ تا ۱۴ روز اثربخشی لازم را ندارد.»

تعطیلی ۶ روزه تهران بعد از اوج‌گیری دوباره کرونا در کشور و تهران صورت گرفت. معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران درباره وضعیت این روزهای تهران گفته: «زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش‌بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را داریم.»

نادر توکلی با بیان اینکه اوضاع در تهران خراب است، گفت: « به طور میانگین ۶۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های تهران در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دارد. روزانه حدود ۲۰۰۰ بستری جدید داریم و همچنین حدود ۲۰ هزار مورد مراجعه به بیمارستان‌ها وجود دارد.» از سوی دیگر معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری نیز گفته: «ورودی بیمارستان به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است.»

روز چهارشنبه نیز تجارت‌نیوز نیز در گزارشی از افزایش بستری بیماران کرونایی در تهران و کمبود تخت نوشت. بر اساس این گزارش مسئول پذیرش بیمارستان‌های دولتی و خصوصی می‌گفتند تخت خالی نداریم و مشخص نیست چه زمانی تخت خالی پیدا شود.

هفته گذشته ربیعی، سخنگوی دولت اعلام کرد: «بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس‌جمهور تمامی ادارات استانهای تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.»

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شهر در کشور قرمز اعلام شده، و پیک پنجم کرونا را می‌گذارنیم. مجموع بیماران کووید ۱۹ نیز در کشور به سه میلیون و ۶۶۴ هزار و ۲۸۶ نفر رسیده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند