تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش ابتلا به اومیکرون در کشور / «از تعطیلی مدارس خودداری شود!»

افزایش ابتلا به اومیکرون در کشور / «از تعطیلی مدارس خودداری شود!»

با افزایش موارد ابتلا به اومیکرون در کشور، برخی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان نگران حضوری بودن مدارس هستند. وزیر آموزش‌وپرورش درباره مدارس گفته: «از ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست کرده‌ایم تا جایی که امکان دارد اجازه بدهند مدارس به صورت حضوری به فعالیت خود ادامه دهند و از تعطیل کردن مدارس خودداری کنند.»

به گزارش تجارت‌نیوز، با افزایش موارد ابتلا به کرونای اومیکرون، بار دیگر نگرانی‌ها از شکل‌گیری پیک جدید کرونا در کشور شکل گرفته است. در همین حال برخی از خانواده‌ها نگران حضور دانش‌آموزان در مدارس هستند.

افزایش ابتلا به اومیکرون در کشور

آنطور که محمد هاشمی، سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت در توییتر خود خبر داده، ابتلا به اومیکرون در کشور تا روز چهارشنبه به ۷۳۳ مورد بوده و رو به افزایش است.

در حالی شمار مبتلایان به اومیکرون رو به افزایش است که به گفته محسن زهرایی، رئیس ایمن‌سازی بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هفت میلیون نفر در کشور هنوز واکسینه نشده‌اند.

مینو محرز، عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونای وزارت بهداشت هم می‌گوید: «بررسی‌های انجام شده در مراکز درمانی کشور هم نشان می‌دهد که بیش از نیمی از کسانی که با کرونای شدید در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، واکسن نزده‌اند.»

آموزش‌وپرورش: از تعطیلی مدارس خودداری شود

در چنین شرایطی برخی از خانواده‌ها نگران حضور فرزندان خود در کلاس‌های درس هستند. احمد وحیدی، وزیر کشور در این مورد گفته وزارت بهداشت هیچ ممنوعیتی از نظر وزارت بهداشت برای برگزاری کلاس‌ها وجود ندارد.

روز گذشته نیز یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش درباره حضوری بودن مدارس گفت: «از ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست کرده‌ایم تا جایی که امکان دارد اجازه بدهند مدارس به صورت حضوری به فعالیت خود ادامه دهند و از تعطیل کردن مدارس خودداری کنند.»

وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت بهداشت در مهرماه سال جاری، برای واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله علیه کرونا، اعلام آمادگی کرده بود. تاکنون بیش از ۷۴ درصد دانش‌آموزان این رده سنی، دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

نظر برخی از خانواده‌ها درباره حضوری بودن مدارس

در ادامه نظر برخی از مخاطبان را درباره برگزاری کلاس‌ها در شرایط کرونایی می‌خوانید.

«اگر مدارس یک در میان حضوری باشد بهتر بود. بی‌وقفه حضوری بودن کلاس‌ها قطعا عوارضی به دنبال دارد.»

«الان سرفه و درگیری ریه‌ها در مدارس زیاد شده است. پروتکل‌های بهداشتی فقط در حد یک ماسک و فاصله‌گذاری موقع درس دادن هست ولی زنگ ‌تفریح فاصله‌گذاری معنایی ندارد. حداقل دو هفته تعطیلی اعلام می‌شد و بعد مجددا حضوری می‌شد. الان از اول مهر تا دی بی‌وقفه سر کلاس می‌رویم.»

«متاسفم که ذره‌ای به جان دانش‌آموزان اهمیت نمی‌دهید. نتیجه این تصمیمات را در چند ماه آینده می‌بینم.»

«از خانواده‌هایی که همه‌اش می‌گویند مدارس تعطیل شود خواهش می‌کنم اینقدر به فکر تعطیلی مدارس نباشید. چون این تعطیلات فقط آمار فوتی‌های کرونا را بالا می‌برد فرزندانشان بدون ماسک در کوچه مشغول بازی هستند و خودشان هم به فکر تفریح و مسافرت هستند. هر وقت مدارس را دولت تعطیل کرد آمار کرونا بالا رفت و جاده شمال و جنوب شلوغ شد.»

« مدارس حضوری باشد بهتر است. دانش‌آموزان تنبل شده‌اند. نترسید اتفاقی نمی‌افتد. شاد هم بی شاد فقط حضوری.»

«خواهش می‌کنم مدارس را حضوری کنید.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند