وضعیت تعطیلی مدارس اعلام شد

تعطیلی مدارس تهران 24 دی 1401

کاهش دمای هوا در بسیاری از شهرهای کشور و آلودگی هوا مهم‌ترین دلیل تعطیلی مدارس در روزهای اخیر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای اخیر سرمای هوا و افزایش آلودگی  در بسیاری از شهرهای کشور باعث تعطیلی مدارس شده است.

بر اساس گفته رئیس جمهور مسئولان باید راهی مناسب برای حل مشکل آلودگی هوا پیدا کنند و مدارس فقط در مواقع ضروری تعطیل شوند.

همچنین وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که برای جبران تعطیلات دانش آموزان ممکن است کلاس‌های جبرانی را در ساعات بعدازظهر یا روزهای پنج شنبه برگزار کنیم تا آموزش و تحصیل دانش آموزان کمتر دچار مشکل شود.

قابل توجه است که امروز آموزش و پرورش درباره تعطیلی مکرر مدارس اطلاعیه‌ای منتشر کرد دراین اطلاعیه آمده است که  به منظور پیشگیری از افت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان عزیز و ایجاد وقفه در فرآیندهای یاددهی -یادگیری و برقراری شرایطی بهینه برای از سرگیری فرآیند آموزش و پرورش در مدارس، حسب تقاضای جمع کثیری از مدیران، معلمان، اولیاء و دانش‌آموزان عزیز، از روز شنبه اول بهمن ماه 1401 فعالیت مدارس با اولویت کلاس های حضوری و در شرایط اضطراری بر اساس تصمیمات استانداران محترم به صورت غیرحضوری مطابق برنامه هفتگی و آموزشی مطابق بودجه بندی برنامه درسی (دروس) ادامه می یابد.

سرمای هوا مدارس کرمانشاه را تعطیل کرد

بر اساس این گزارش فعالیت تمام مقاطع تحصیلی هشت شهرستان استان کرمانشاه فردا یکشنبه با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود و مدارس سه شهر کنگاور، سنقر و کلیایی غیرحضوری ااست.
مدارس این 3 شهر فردا تعطیل شد
افشین یگانه از تأخیر دو ساعته در فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس هشت شهرستان استان به دلیل سرمای هوا در روز یکشنبه دوم بهمن خبر داد و اظهار داشت: این تأخیر شامل مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین، صحنه، پاوه، روانسر، جوانرود، اسلام آباد غرب و دالاهو خواهد بود.

وی عنوان کرد: فردا مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کنگاور و سنقر و کلیایی تعطیل و به صورت غیرحضوری است.

یگانه گفت: تأخیر و تعطیلی مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.

وی افزود: فعالیت مدارس در زمان تعطیلی یا تأخیر به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» ادامه می‌یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استاندای کرمانشاه گفت: فعالیت ادارات، بانک‌ها و دانشگاه‌ها در روز یکشنبه به روال عادی خواهد بود.

مدارس خراسان شمالی فردا غیرحضوری شد

با هدف مدیریت انرژی فعالیت مدارس شهری خراسان شمالی غیر حضوری است.
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: با هدف مدیریت انرژی جایگاههای سی .ان .جی تعطیل و فعالیت مدارس شهری همچنان غیر حضوری و در بستر شاد ادامه خواهد داشت.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری با اشاره به اینکه فعالیت مدارس شهری خراسان شمالی غیر حضوری است، گفت: برای جلوگیری از افت فشار گاز در منازل هموطنان و هم استانی‌ها بنابر مصوبه ستاد استانی مدیریت بحران همه مدارس روستایی به صورت حضوری و فعالیت مدارس شهری همچنان در بستر شاد ادامه خواهد داشت.
مرتضی رجایی افزود: فعالیت جایگاه‌های سی. ان. جی‌ها هم از ساعت ۱۶ مجدد تعطیل خواهد شد.
وی گفت: فعالیت دستگاه‌ها و ادارات از ساعت ۹:۳۰ تا پایان وقت اداری انجام می‌شود و در دستگاه‌هایی که امکان استفاده از سوخت جایگزین وجود دارد ضروری است.
سرپرست مدیریت بحران استانداری اضافه کرد: فعالیت بانک‌ها نیز از ساعت ۹ صبح تا ۱۳:۳۰ دقیقه خواهد بود.
به گفته رجایی گاز صنوف و مکان‌های تجاری همچنان قطع بوده وباید از سوخت جایگزین استفاده کنند.
پیش بینی کارشناسان هواشناسی هم از فعالیت سامانه بارشی در اغلب مناطق به خصوص در بجنورد، شیروان و فاروج همراه با کاهش دما حکایت دارد.

مدارس و دانشگاههای البرز غیر حضوری شد

بر اساس مصوبه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای البرز، مدارس، دانشگاهها و تمامی آموزشگاههای خصوصی و دولتی البرز فردا دوم بهمن غیر حضوری خواهد بود.

تعطیلی مدارس آبیک و قزوین و تغییر ساعت کار ادارات

با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین، مدارس آبیک، البرز و قزوین در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام شدند.

براساس تصمیمات این کارگروه ساعت کار تمامی دستگاه های اجرایی استان قزوین در روزهای یکشنبه و دوشنبه دوم و سوم بهمن ماه ساعت ۹ صبح آغاز و ساعت ۱۴ خاتمه پیدا می کند.

براساس این اطلاعیه مدارس شهرستان البرز به جز مدارس روستایی بخش محمدیه در این مدت تعطیل و آموزش ها به شکل مجازی پیگیری می شود.

همچنین تمامی مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب،خزنان، ابراهیم آباد، صمغ آباد و زیاران تعطیل و آموزش ها مجازی خواهد بود.

مدارس شهر قزوین، اقبالیه و محمودآباد نمونه نیز در این مدت تعطیل و آموزش دانش آموزان آنها به شکل مجازی انجام می شود.

همچنین کارگروه اضطرار آلودگی هوای قزوین با صدور اطلاعیه ای از تغییر ساعت کار دستگاه های اجرایی استان و تعطیلی برخی مدرس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری خبر داد.

براساس این اطلاعیه، حضور عوامل اجرایی مدارسی که در این مدت غیرحضوری هستند الزامی نیست و سیستم گرمایشی این مدارس باید طبق شیوه نامه ابلاغی خاموش شوند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است، امتحانات دانشگاه ها طبق روال قبل برگزار خواهد شد و در صورت تداوم آلودگی محدودیت تردد خودروها به شکل زوج و فرد در سه شهرستان قزوین، آبیک و البرز از روز دوشنبه اجرا می شود.

وضع آلودگی هوای قزوین امروز شنبه براساس اطلاعات ایستگاه های سنجش استان با عبور از شرایط قرمز رنگ به بنفش و وضعیت بسیار سالم تبدیل شد.

مدارس استان کردستان تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی و غیرحضوری شدن مدارس استان خبر داد.
هاشم ناظمی‌جلال از تعطیلی مدارس استان کردستان خبر داد و اظهار داشت: این تصمیم با پیشنهاد کمیته مدیریت بحران و موافقت استاندار به‌دلیل تداوم سرما و یخبندان صورت گرفته است‌.

وی افزود: فردا یکشنبه دوم بهمن ماه مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های سنندج،کامیاران و بیجار در هر دوشیفت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: کل مدارس شهر و روستایی شهرهای دهگلان، قروه ،دیواندره در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش در شبکه شاد برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ همچنین با تصمیم ستاد بحران، ادارات و نهادها و بانک‌ها به جز مراکز درمانی ،اورژانس اتش‌نشانی شهرستان دهگلان فردا تعطیل است.

 مدارس برخی شهرستان‌های استان مرکزی غیرحضوری شد

بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، تمامی مدارس در همه دوره‌های تحصیلی در شهرهای اراک، شازند و مهارجران فردا یکشنبه دوم بهمن در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزش خود را پیگیری می‌کنند.

منبع:اقتصادنیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند