تعطیلی مراکز خرید لهستان در روز یکشنبه!

تعطیلی مراکز خرید لهستان در روز یکشنبه!
با حمایت اتحادیه‌های کارگری و کلیسای کاتولیک لهستان، قانون ممنوعیت خرید کالا در لهستان اجرایی می‌شود.

آندژی دودا رئیس‌جمهوری لهستان، قانون جنجالی ممنوعیت خرید کالا را سرانجام امضا کرد که براساس آن از ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی در دو روز یکشنبه هر ماه این قانون اجرا می‌شود و تا سال ۲۰۲۰ میلادی مراکز خرید کالا در روز یکشنبه بطور کلی تعطیل خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس‌جمهوری لهستان اجرای این قانون را موفقیتی بزرگ برای این کشور خوانده و آن را در راستای حفظ حقوق کارگران، احیا زندگی عادی شهروندان و نشان از همبستگی اجتماعی میان مردم دانسته است.

براساس این قانون جایگاه های پمپ بنزین، فروشگاه‌های آنلاین اینترنتی، ایستگاه‌های راه‌آهن، داروخانه ها و برخی از گل‌فروشی‌ها می‌توانند در روز یکشنبه باز باشند.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی نسبت به اجرای چنین قانونی هشدار داده‌اند و آن را عامل مهمی در کاهش درآمدزایی لهستان و رشد منفی اقتصادی دانسته‌اند.

از سوی دیگر شهروندان کشورهای همسایه لهستان از جمله بلاروس و اوکراین که عضو اتحادیه اروپا نیستند و قیمت کالاهای مصرفی و خدماتی در آنها بسیار بالاتر از لهستان است روزهای تعطیل یکشنبه برای تهیه مایحتاج خود به این کشور سفر می‌کنند که این اقدام تاثیر منفی را بر بازار خرده فروشان لهستانی خواهد گذاشت.

 

منبع: بلاپان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند