تعطیلی ۷۵ درصد خط تولید واگن پارس

مدیرعامل شرکت واگن پارس با تاکید بر این‌که واردات واگن‌های دست‌دوم باعث شده تا با ۲۵ درصد ظرفیت فعالیت کنیم، گفت: شرکت‌های مسافری داخلی به دلیل ارزان بودن اقدام به واردات واگن‌های دست دوم می‌‌کنند. تجارت نیوز: مدیرعامل شرکت واگن پارس با تاکید بر این‌که واردات واگن‌های دست‌دوم باعث شده تا با ۲۵ درصد ظرفیت

مدیرعامل شرکت واگن پارس با تاکید بر این‌که واردات واگن‌های دست‌دوم باعث شده تا با ۲۵ درصد ظرفیت فعالیت کنیم، گفت: شرکت‌های مسافری داخلی به دلیل ارزان بودن اقدام به واردات واگن‌های دست دوم می‌‌کنند.

تجارت نیوز: مدیرعامل شرکت واگن پارس با تاکید بر این‌که واردات واگن‌های دست‌دوم باعث شده تا با ۲۵ درصد ظرفیت فعالیت کنیم، گفت: شرکت‌های مسافری داخلی به دلیل ارزان بودن اقدام به واردات واگن‌های دست دوم می‌‌کنند.
محمدرضا مختاری در جمع خبرنگاران با اعلام این‌که قراردادهای جاری شرکت واگن پارس حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است اظهار کرد: ۶۵۰ دستگاه واگن شامل ۵۰ واگن مسافری و ۶۰۰ واگن باری در قالب این قرارداها برای شرکتهای داخلی طرف قرارداد ساخته و تحویل می‌شود.
وی با بیان این‌که تحویل این واگنها بر اساس برنامه زمانبندی شده منوط به تزریق به موقع اعتبارات توسط شرکتهای سفارش‌دهنده است، تصریح کرد:‌ متاسفانه در حال حاضر این شرکت‌ها به دلیل نبود نقدینگی قادر به تزریق اعتبارات نیستند و به همین دلیل اجرای قراردادهای ریلی واگن پارس به تعویق افتاده است.
وی با یادآوری این‌که هم‌اکنون تنها ۲۵ درصد ظرفیت شرکت واگن پارس فعال است مهم‌ترین دلیل این اتفاق را به‌هم‌ریختگی جو بازار به واسطه واردات واگنهای دست دوم اعلام کرد و گفت: به دلیل قیمت ارزان واگنهای دست دوم، شرکتهای مسافری این واگن‌ها را وارد می‌کنند و به ازای هر دستگاه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند،‌ در حالی که برای ساخت یک واگن نو در داخل باید ۲٫۵ تا ۳ میلیارد هزینه شود.
به گزارش تسنیم، مدیرعامل واگن‌پارس در ادامه با اشاره به این‌که در تولید واگن‌های مسافری و باری به ترتیب۶۵ و ۹۰ درصد خودکفا هستیم، بیان کرد:‌ واگن‌پارس سالانه ظرفیت تولید ۱۰۰دستگاه واگن مسافری، ۱۰۰۰دستگاه واگن باری، ۴۰دستگاه لکوموتیو و ۷۰ دستگاه واگن مترو را دارد.
به گفته مختاری، ۳۰درصد واگنهای مسافری و ۵۰ درصد واگنهای باری در حال سیر در شبکه ریلی کشور ساخت شرکت واگن پارس بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید