تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تعطیلی ناگهانی تهران! /شرکت‌های بخش خصوصی تعطیل شد؟

تعطیلی ناگهانی تهران! /شرکت‌های بخش خصوصی تعطیل شد؟

تمامی ادارات استان تهران و کرج از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد تعطیل است. این خبری است که سخنگوی دولت امروز اعلام کرده است. اما آیا فقط ادارات دولتی تعطیلند یا شرکت‌های بخش خصوصی هم تعطیل هستند؟ 

به گزارش تجارت‌نیوز، ساعتی قبل معاون انتظامی استاندار تهران اعلام کرد کلیه ادارات دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در استان تهران تعطیل است. اگرچه گزارش‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌های خصوصی چنین خبری را به کارمندان خود اعلام نکرده‌اند.

معاون انتظامی استانداری تهران در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که همه ادارات استان تهران و البرز تعطیل است. او همچنین گفت این تعطیلی‌ها باید شامل شرکت‌های خصوصی هم باشد و آنها هم باید از ۲۹ تیر تا سوم مرداد را تعطیل کنند.

اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد بسیاری از شرکت‌های خصوصی چنین خبری را به کارکنان خود اعلام نکرده‌اند و آنها فقط در سه روز آخر هفته تعطیل هستند. یعنی تعطیلات رسمی عید قربان را.

دو هفته قبل هم که دولت اعلام کرد مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ باید ۱۰ روز تعطیل شوند، نه بازار تهران تعطیل شد، نه پاساژ و مراکز خرید و نه حتی اصناف مختلف این تعطیلی را پذیرفتند.

این بار هم به نظر می‌رسد دولت ادارات خود را تعطیل کرده و تصمیم‌گیری درباره تعطیلی دیگر بخش‌ها را به خود آنها سپرده است. ممکن است برخی از شرکت‌ها تعطیل شوند و برخی نه.

اگرچه به نظر می‌رسد تعدد تعطیلی‌ها و محدودیت‌هایی که از سال ۹۸ تاکنون وضع شده، به قدری زیاد بوده که احتمالا بخش خصوصی و اصناف دیگر زیر بار تعطیلی و محدودیت جدیدی نروند. به خصوص در شرایط کنونی که بسیاری معتقدند دولت به جای تعطیلی‌ و قرنطینه باید روند واکسیناسیون را تسریع کند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند