تفاوت دنا پلاس با دنا معمولی چیست؟

بعد از معرفی دنا پلاس در زمستان سال 95 از سوی ایران‌خودرو، روز گذشته با حضور رئیس جمهور خط تولید انبوه این خودرو در ایران‌خودرو رسما افتتاح شد تا در ماه‌های آینده شاهد حضور این خودرو در خیابان‌های کشور باشیم. به همین مناسبت نگاهی انداخته‌ایم به تفاوت‌های دنا معمولی با دنای جدید ایران خودرو به نام «دنا پلاس».
تفاوت دنا پلاس با دنا معمولی چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دنا پلاس از لحاظ فنی تغییری با دنا ندارد و بیشتر تغییرات اعمال‌شده مربوط به بدنه‌ خودرو است. اولین تغییری که در ظاهر دنا پلاس می‌توان مشاهده کرد وجود سان‌روف در خودرو است که از این لحاظ می‌توان گفت که شاهد حضور اولین خودرو با سان‌روف فابریک کارخانه در خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان تولید ایران‌خودرو هستیم.

دوربین عقب نیز به صورت پیش‌فرض بر روی دنا پلاس نصب شده است که البته این آبشن در محصولات آینده ایران خودرو مانند پژو ۲۰۷ جدید نیز وجود دارد.

یکی دیگر از تغیرات دیگر دنا پلاس نسبت به دنای معمولی وجود خصوط در بدنه خودروست که این خطوط از قسمت جلوی خودرو شروع شده و تا انتهای خودرو ادامه می‌یابد.

طراحی جلو پنجره این خودرو تا حدی به روز شده و طرح در و گلگیر عقب نیز به طور کامل تغییر کرده است. از تغییر دیگر، چراغ ال‌ای‌دی نور روز یا day light است که در چراغ‌های جلویی دنا پلاس تعبیه شده است. ایران‌خودرو با الگوگیری از طراحی روز دنیا چراغ‌های نئون را نیز به چراغ‌های جلو و عقب دنا اضافه کرده است تا این خودرو از نظر زیبایی بیرونی با دنا تفاوت‌هایی داشته باشد.

دنا پلاس از لحاظ مشخصات فنی مانند دنا است. این دو خودرو از موتور EF7 بهره می‌برند. این موتور حجم ۱۶۴۶ سی‌سی (۱۷۰۰ سی‌سی اسمی)، ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. حداکثر قدرت خروجی موتور دنا پلاس ۱۱۵ اسب بخار است که در ۶۰۰۰ دور در دقیقه به دست می‌آید. استاندارد آلایندگی دنا و دنا پلاس یورو ۴ است.

دنا معمولی هم اکنون به صورت صفر کیلومتر در کارخانه با قیمت ۴۲ میلیون و ۶۸۰ هزارو ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود و آن طور که اعلام شده است نیز بناست دنا پلاس از سوی ایران خودرو با قیمت ۴۶ میلیون و ۳۱۹ هزار تومان در بازار عرضه شود که این عرضه از امروز با پیش پرداخت ۲۴ میلیون تومان و موعد تحویل مرداد تا آذر کلید خورده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید