کد خبر: 155065

موافقت با تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوز معدن

مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی موافقت کرد.

موافقت با تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوز معدن
سرویس کسب‌وکار -

با توجه به گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول و هزینه‌کرد حقوق دولتی در استان‌های همدان، مرکزی، کرمان، یزد و آذربایجان غربی دارای منابع معدنی به رای گذاشته شد که از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر با ۱۳۵ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع به تصویب رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع با قرائت گزارش این کمیسیون در خصوص تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن گفت: پس از وصول اطلاعات لازم از وزارت صنعت و ارائه به متقاضیان تحقیق و تفحص، متقاضیان اطلاعات ارائه شده را کافی ندانستند و کمیسیون موضوع را با حضور متقاضیان تحقیق و تفحص و مسئول دستگاه اجرایی ذیربط مورد بحث و بررسی قرار داد که بر اساس رای اکثریت اعضاء انجام تحقیق و تفحص در کمیسیون هم به تصویب رسید.

وی افزود:‌ از ۶۲ میلیارد ذخیره معدنی در کشور کمتر از ۴۵۰ میلیون تن یعنی کمتر از یک درصد برداشت می‌شود؛ لذا در این تحقیق و تفحص نسبت به نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی و نظارت بر برداشت از منابع معدنی تاکید داشتند که شفافیت در این زمینه کمک کند تا جهشی در حوزه‌ی معادن داشته باشیم و مشکلات این حوزه جدی بررسی شود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.