کد خبر: 155065

موافقت با تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوز معدن

مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی موافقت کرد.

موافقت با تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوز معدن
سرویس کسب‌وکار -

با توجه به گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول و هزینه‌کرد حقوق دولتی در استان‌های همدان، مرکزی، کرمان، یزد و آذربایجان غربی دارای منابع معدنی به رای گذاشته شد که از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر با ۱۳۵ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع به تصویب رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع با قرائت گزارش این کمیسیون در خصوص تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن گفت: پس از وصول اطلاعات لازم از وزارت صنعت و ارائه به متقاضیان تحقیق و تفحص، متقاضیان اطلاعات ارائه شده را کافی ندانستند و کمیسیون موضوع را با حضور متقاضیان تحقیق و تفحص و مسئول دستگاه اجرایی ذیربط مورد بحث و بررسی قرار داد که بر اساس رای اکثریت اعضاء انجام تحقیق و تفحص در کمیسیون هم به تصویب رسید.

وی افزود:‌ از ۶۲ میلیارد ذخیره معدنی در کشور کمتر از ۴۵۰ میلیون تن یعنی کمتر از یک درصد برداشت می‌شود؛ لذا در این تحقیق و تفحص نسبت به نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی و نظارت بر برداشت از منابع معدنی تاکید داشتند که شفافیت در این زمینه کمک کند تا جهشی در حوزه‌ی معادن داشته باشیم و مشکلات این حوزه جدی بررسی شود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.03)
1330.1
0.4
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.