کد خبر: 149650

در نیمه نخست سال ۲۰۱۷؛

تقاضای جهانی طلا رنگ باخت

شورای جهانی طلا اعلام کرد؛ در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی تقاضای جهانی طلا به ۲۰۰۴ تن کاهش یافت که کمترین رقم از سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد است.

سرویس بازار -

شورای جهانی طلا اعلام کرد، تقاضای جهانی طلا در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن روند نزولی به خود گرفته و یکی از دلایل آن به تنش‌های ژئوپولتیکی بر می‌گردد که موجب شده تا سرمایه‌گذاران آمریکایی به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن نگاه نکنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر این اساس، در نیمه نخست سال جاری میلادی تقاضای جهانی برای طلا با ۱۴ درصد کاهش به ۲ هزار و ۴ تن رسید و این میزان از تقاضا برای طلا از سال ۲۰۰۹ میلادی که رقم یک‌هزار و ۸۵۳ تن برای آن ثبت شده؛ کمترین آمار است.

در گزارش فصلی شورای جهانی طلا به این نکته اشاره شده که بیشترین کاهش تقاضا در سال جاری میلادی به سه ماه دوم سال نسبت داده می‌شود که در مقایسه با سه ماه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۰ درصد کاهش رقم ۹۵۳.۴ تن را از آن خود کرده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.