در نامه به کنگره اعلام‌ شد:

تمدید «فرمان اضطرار ملی علیه ایران» توسط ترامپ

تمدید «فرمان اضطرار ملی علیه ایران» توسط ترامپ

 رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره این کشور اطلاع داد که تداوم وضعیت اضطراری ملی علیه ایران امری ضروری است و از این‌رو، قصد دارد «فرمان اضطرار ملی علیه ایران» را تمدید کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به کنگره این کشور اطلاع داد که تداوم وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در ارتباط با ایران و حفظ تحریم‌های جامع علیه تهران امری ضروری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ترامپ در نامه‌ای خطاب به رهبران کنگره آمریکا ادعا کرد: «اقدامات و سیاست‌های دولت ایران- از جمله توسعه موشک‌های بالستیک، حمایت از تروریسم بین‌المللی و نقض حقوق بشر- امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا را به شیوه‌ای غیرمعمول مورد تهدید قرار می‌دهد».

گفتنی است که طبق قوانین آمریکا، «فرمان اضطرار ملی» یک تاریخ انقضای خودکار را برای هر وضعیت اضطراری ملی تعیین می‌کند؛ مگر آنکه ظرف ۹۰ روز مانده به سالروز تاریخ اعلان آن، رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره اطلاع دهد که آن وضعیت اضطراری ملی باید پس از سالروز آن همچنان به قوت خود باقی‌ بماند.

گفتنی است که «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور دموکرات و سابق آمریکا روز پانزدهم مارس ۱۹۹۵ در ارتباط با ایران، یک وضعیت اضطراری ملی اعلام و در ماه مه همان سال تحریم‌هایی علیه تهران وضع کرد. از آن سال تاکنون، روسای جمهور بعدی آمریکا هرساله این فرمان اضطرار ملی را تمدید کرده‌اند.

 

منبع:خبرگزاری رسمی کویت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند