تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی، با موافقت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، به مدت یک ماه تمدید شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص مصوبات هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ ۱۴۰۰/۵/۲۶ مفاد بند ۴ مصوبات مذکور را به شرح ذیل ابلاغ کرد.

بر این اساس، موعدهای مقرر در مواد ۵۷، ۸۰،۱۱۰ ،۱۱۶ و ۱۲۶ قانون مالیات‌های مستقیم که مهلت انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت مالیات آنها تا تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳۱بوده به مدت یک ماه تمدید شد.

بدیهی است، تمامی احکام قانونی مرتبط، بر این تمدید مترتب خواهد بود. همچنین تمامی مهلت‌های رسیدگی سنوات قبل که انقضای آن‎ها از تاریخ۱۴۰۰/۴/۳۱ لغایت ۱۴۰۰/۶/۳۱ است به مدت یک ماه تمدید شد (اتاق اصناف).

مالیات اصناف چند درصد افزایش یافت؟

چندی پیش، امید علی پارسا، رئیس سازمان مالیاتی کشور، گفته بود که مدت زمان تسلیم اظهارنامه‌ها به پیشنهاد اتاق اصناف ایران در ستاد کرونا به جای ۳۰خرداد تا ۱۵ تیر تمدید شد و امروز روز آخر است که تا صبح امروز حدود ۹۸.۵ درصد از افراد مشمول اظهارنامه‌های خود را تسلیم کرده‌اند.

او ادامه داد: اما طبق توافق ما با اصناف در سال گذشته و توافقی که امسال صورت گرفته، مسئولان اصناف با لب خندان و رضایت از سازمان مالیاتی خارج شدند. برای سال ۱۴۰۰ مقرر کردیم کسانی که زیر سه میلیون تومان مالیات داده‌اند، همان را پرداخت کنند. بین سه تا چهار میلیون، چهار درصد پرداخت و از ۶ تا ۱۲ میلیون، هشت درصد و از ۱۲ میلیون تومان به بالا، ۱۲ درصد. بنابراین میانگین اعدادی که توضیح دادم با توجه به تراکم مودیان چیزی حدود چهار درصد می‌شود. یعنی در سالی که تورم ۴۰ بود، حدود چهار درصد فقط مالیات اصناف بالا رفته است (باشگاه خبرنگاران جوان).

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند