کد خبر: 127533

تمرکز بر تحقیق و توسعه در صنعت خودرو

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در صنعت خودرو، فعال‌سازی واحدهای تحقیق و توسعه در این صنایع است. بهروز مشهدی اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای تحقیق و توسعه صنعت خودرو چندان فعال نیستند و به همین دلیل خودروسازان داخلی با ضعف دانش طراحی خودرو

سرویس گزیده‌ها -

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در صنعت خودرو، فعال‌سازی واحدهای تحقیق و توسعه در این صنایع است.

بهروز مشهدی اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای تحقیق و توسعه صنعت خودرو چندان فعال نیستند و به همین دلیل خودروسازان داخلی با ضعف دانش طراحی خودرو مواجه هستند.

وی با بیان اینکه تمرکز بر طراحی و تولید محصول با برند داخلی از راهکارهای مهم برای افزایش اشتغال در صنعت خودرو است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی مهندس تحصیل کرده در رشته‌های مرتبط صنعت خودرو وجود دارند که خودروسازان با جذب آنها می‌توانند از یک سو توان مهندسی و طراحی خود را تقویت کرده و از سوی دیگر اشتغال را افزایش دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: خودروسازان داخلی باید با سرمایه‌گذاری در واحدهای تحقیق و توسعه در جهت دستیابی به دانش فنی طراحی و تولید خودرو با برند ملی حرکت کنند.

وی افزود: طراحی و تولید خودرو با برند ملی و داخلی مهمترین راهکار موجود برای افزایش اشتغال در زنجیره تولید خودرو به‌ویژه در صنایع قطعه‌سازی مرتبط با صنعت خودرو است.

به گزارش ایسنا،مشهدی با بیان اینکه ارتباط با خودروسازان خارجی برای انتقال دانش فنی خوب است اما نباید تنها به مونتاژ خودروهای خارجی اکتفا کرد، تصریح کرد: خودروسازان باید در کنار همکاری با خودروسازان خارجی نسبت به انتقال دانش فنی و بومی‌سازی دانش تولید خودرو اقدام کنند.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0.89)
613500
54,000
سکه امامی (%0.43)
1509000
65,000
دلار (%1.35)
4494
600
یورو (%0.59)
5605
330
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.