تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تورم بهمن ماه اعلام شد/ تورم ماهانه ۳ کالا منفی شد!

تورم بهمن ماه اعلام شد/ تورم ماهانه ۳ کالا منفی شد!

گزارش تورم بهمن ماه مرکز آمار ایران از افت نرخ‌های تورم ماهانه، سالانه و نقطه‌ای خبر می‌دهد. همچنین تورم ماهانه سه گروه کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور منفی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز آمار ایران گزارش تورم بهمن کالاها و خدمات مصرفی خانوارها در بهمن ماه امسال را منتشر کرده که هر سه نوع شاخص ماهانه، نقطه‌ای و سالانه کاهش اندکی داشته‌اند.

تورم نقطه‌ای

براساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه‌ای در بهمن ماه امسال به عدد ۳۵٫۴ درصد رسیده است، این شاخص نسبت به دی ماه افت ۰٫۵ درصدی را تجربه کرده است.

بیشترین تورم ماهانه به گروه «هتل و رستوران» با نرخ ۵۹٫۷ درصد تعلق دارد. تنها یک تورم نقطه‌ای تک رقمی وجود دارد که با نرخ ۳٫۸ درصدی به گروه ارتباطات مربوط می‌شود.

تورم ماهانه

نرخ تورم ماهانه بهمن ۱۴۰۰ به ۲٫۱ درصد رسید که در مقایسه با همین شاخص در ماه قبل، ۰٫۳ واحد درصد کاهش را تجربه کرد. گروه‌های «میوه و خشکبار» با تورم منفی ۰٫۱، «ارتباطات» با منفی ۰٫۱ و «انرژی» با نرخ منفی ۱٫۵ سه گروهی هستند تورم ماهانه منفی در بهمن ماه داشته‌اند.

تورم سالانه

نرخ تورم سالانه بهمن ماه امسال برای خانوارهای کشور به ۴۱٫۴ درصد رسید. این میزان نسبت به همین شاخص در ماه قبل، یک واحد درصد افت را ثبت کرد.

پایین‌ترین تورم که تنها تورم تک رقی است به گروه ارتباطات مربوط می‌شود، در ۱۲ ماه گذشته نرخ تورم این گروه ۷٫۶ درصد اعلام شد. گروه روغن و چربی‌ها با تورم ۶۹٫۵ درصدی بیشترین تورم سالانه را دارد.

برای خواندن اطلاعات بیشتر در این مورد روی لینک «سفره ایرانیان کوچک‌تر شد / خطر سوءتغذیه در کمین مردم» کلیک کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند