کد خبر: 189874

توزیع بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر سوخت بین بهره‌برداران بخش کشاورزی استان کردستان توزیع شده است.

چگونه از صحت زمین و ویلاهای تبلیغاتی مطلع شویم؟
سرویس کسب‌وکار -

منطقه کردستان، فریدون یاسمی در دیدار با مدیر جدید سازمان جهاد کشاورزی استان، اظهار کرد: این میزان سوخت توزیعی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به افزایش و توسعه بخش کشاورزی در استان، افزود: تخصیص سهمیه سوخت بخش کشاورزی براساس سطح زمین زیر کشت و تعداد ادوات کشاورزی انجام می‌پذیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با اشاره به وضعیت مطلوب ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی در تاسیسات انبارهای نفت منطقه و ابراز اطمینان بابت سوخت رسانی مطلوب به بخش کشاورزی تا اتمام دوره، عنوان کرد: سوخت بخش کشاورزی توسط ۴۴۳ فروشندگی در سطح روستاها و بیش از ۶۰ واحد جایگاه سوخت در استان به کشاورزان تحویل می‌شود.

وی در ادامه به تامین سوخت بیش از ۲ هزار و ۱۲ حلقه چاه آب کشاورزی مجاز در استان اشاره و با بیان اینکه استان کردستان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور در تامین گندم، محصولات باغی، صنایع تبدیلی و مرغداری است، تصریح کرد: برنامه ریزی و تعامل بسیار خوبی با سایر ادارات از جمله جهاد کشاورزی جهت تامین سوخت بخش کشاورزی انجام و راهکارهای مناسبی در تامین و توزیع به موقع سوخت کشاورزان اندیشیده شده است.

وی در ادامه به اقدامات این شرکت در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت و جلوگیری ازعرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی اشاره و از تشکیل کمیته متشکل از کارشناسان این منطقه، شرکت گاز و جهاد کشاورزی استان جهت تبدیل سوخت واحدهای تولیدی و مرغداری‌ها از سوخت مایع به گاز طبیعی خبر داد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.2)
739000
1500
سکه امامی (%0.11)
1833000
2000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.