توزیع فرم خوداظهاری یارانه از اواسط فروردین/ افزایش قیمت حامل‌های انرژی کمتر از نظر مجلس

وزیر امور اقتصادی و دارایی زمان توزیع فرم‌های اظهار‌نامه دریافت یارانه نقدی را اواسط فروردین سال آینده اعلام کرد. علی طیب‌نیا درباره زمان توزیع اظهارنامه دریافت یارانه نقدی گفت: ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی سال آینده انجام خواهد شد و افرادی که خود را نیازمند می‌دانند و متقاضی دریافت یارانه‌ هستند، می‌توانند ثبت‌نام کنند و

وزیر امور اقتصادی و دارایی زمان توزیع فرم‌های اظهار‌نامه دریافت یارانه نقدی را اواسط فروردین سال آینده اعلام کرد.

علی طیب‌نیا درباره زمان توزیع اظهارنامه دریافت یارانه نقدی گفت: ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی سال آینده انجام خواهد شد و افرادی که خود را نیازمند می‌دانند و متقاضی دریافت یارانه‌ هستند، می‌توانند ثبت‌نام کنند و یارانه آنها نیز پرداخت خواهد شد.

وی درباره زمان دقیق توزیع اظهارنامه دریافت یارانه نقدی اظهار کرد: هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده اما ثبت‌نام از اواسط فروردین ماه خواهد بود.

طیب‌نیا همچنین با بیان اینکه میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی در حال بررسی است، تصریح کرد: افزایشی که در این زمینه داده خواهد شد، بسیار ملایم و کند و به مراتب کمتر از آن چیزی است که در مصوبه مجلس پیش‌بینی شده است.

طیب‌نیا با اشاره به شرایط رکودی که در اقتصاد کشور حاکم است، گفت: بر همین اساس دولت تصمیم دارد که شیب افزایش قیمت را بسیار ملایم در نظر بگیرد، بنابراین از آن چیزی که مجلس پیش‌بینی کرده کمتر و شاید حدود نیمی از آن باشد.

پیش از این مجلس شورای اسلامی مجوز افزایش 38 درصدی قیمت حامل‌های انرژی را به دولت داده بود که با توجه به اظهار نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان افزایش حامل‌های انرژی، حدود 19 درصد خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند