ایران بروکر

توزیع نامناسب بنزین در اهواز علت اصلی آلودگی هوا

تجارت نیوز

عدم توزیع بنزین یورو ۴ و سوپر در کلانشهر اهواز باعث شده است تا میزان آلودگی هوا در این شهر چند برابر شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سوخت خوزستان علت اصلی آلودگی هوای اهواز را توزیع سوخت نامناسب اعلام کرد.

ابراهیم الباجی با بیان اینکه بدون شک دلیل بخش عمده‌ای از آلودگی هوا که در این روز‌ها در کلانشهر اهواز شاهد آن هستیم، استفاده همه خودرو‌ها از بنزین معمولی است، گفت: باوجود همه پیگیری‌های انجام‌شده از وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، حتی یک قطره بنزین یورو ۴ و سوپر در کلانشهر اهواز توزیع نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه در کلانشهر صنعتی مثل اهواز حتما باید از بنزین سوپر استفاده شود، افزود: توزیع نشدن این ۲ سوخت، علاوه بر اثرات بسیار منفی در بحث آلودگی هوا، اثرات بسیار مخرب و بدی بر روی خودرو‌ها نیز دارد، زیرا بخشی از خودرو‌ها در خوزستان خودرو‌های پلاک اروند هستند و استاندارد مصرف سوخت آن‌ها براساس استفاده از بنزین یورو ۴ و سوپر است، اما این سوخت‌ها تامین نمی‌شود.

الباجی می‌گوید: از هفته‌های قبل بار‌ها وعده داده شد که نسبت به تامین سوخت یورو ۴ و سوپر اقدام می‌شود، اما تا به این لحظه اقدامی صورت نگرفته و در همه جایگاه‌های سوخت فقط بنزین معمولی عرضه می‌شود.

این مقام مسئول از عملکرد نمایندگان خوزستان به عنوان رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس انتقاد کرد و ادامه داد: اینکه رئیس کمیسیون انرژی مجلس و تعدادی از اعضای این کمیسیون نمایندگان استان باشند، اما در این شرایط آلودگی هوا حتی یک قطره بنزین سوپر و یورو ۴ در استان عرضه نشود مساله‌ای است که باید این نمایندگان به آن پاسخ دهند.

منبع: صدا و سیما

مطالعه کنید
ادعای شرکت پخش فرآورده‌های نفتی درباره کارت سوخت رد شد
نظرات