ایران بروکر
خبر فوری : قیمت سکه امامی به کانال ۲۸ میلیونی سقوط کرد

توزیع ۴.۵ میلیون لیتر سوخت رایگان در مناطق زلزله‌زده

تجارت نیوز

معاون فنی عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه گفت: تاکنون ۴.۵ میلیون لیتر سوخت رایگان در مناطق زلزله‌زده استان توزیع شده است و برای ادامه روند توزیع مشکلی نیست.

معاون فنی عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه گفت: تاکنون ۴.۵ میلیون لیتر سوخت رایگان در مناطق زلزله‌زده استان توزیع شده است و برای ادامه روند توزیع مشکلی نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت نفت، نعمت الله نجفی در باره فعالیت‌های این شرکت در مناطق زلزله استان کرمانشاه، گفت: سوخت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده از روزهای نخست وقوع حادثه به‌صورت سیار آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

به گفته وی، از مجموع حدود ۴.۵ میلیون لیتر سوخت رایگان توزیع شده، سه میلیون و ۶۷۰ هزار لیتر از طریق مدیریت بحران استانداری و ۷۸۴ هزار لیتر نیز از سوی خیرین خریداری و به‌صورت رایگان در اختیار مردم مناطق زلزله‌زده قرار گرفته است. همچنین ۱۰۰ هزار لیتر نفت‌گاز به اماکن عمومی خدمات‌رسان مانند حمام‌های سیاری که در مناطق زلزله‌زده دایر شده، اهدا شده است.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز فصل زمستان و سردتر شدن دمای هوا به‌ویژه در مناطق زلزله‌زده گفت: هیچ مشکل و کمبودی برای عرضه سوخت در این مناطق نداریم.

نجفی با بیان اینکه براساس دفترچه‌هایی که از طرف هلال احمر در اختیار خانوارها قرار گرفته ۶۰ لیتر به ازای هر خانوار سوخت تحویل آن‌ها می‌شود، گفت: هر زمان که مردم این مناطق نیاز به سوخت داشتند ما آمادگی تامین سوخت را داریم و محدودیتی در این‌باره وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۵۰۰ محل فروش فرآورده نفتی وجود دارد، گفت: برای تامین سوخت نفت سفید در استان مشکل نداریم و تمهیدات لازم برای سوخت رسانی به این مناطق اندیشیده شده است.

مطالعه کنید
مردم از کارت سوخت خودشان استفاده کنند/ مشکلی در بحث بنزین نداریم

معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه با بیان اینکه مقدار مصرف سوخت در استان پس از زلزله افزایش یافته، گفت: از ۲۲ آبان‌ماه تا شامگاه ۲۸ آذرماه، ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر نفت سفید، ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین و بیش از ۱۹ میلیون لیتر نفت‌گاز از انبارها و مخازن شرکت نفت خارج و در جایگاه‌های عرضه سوخت توزیع شد.

نجفی، توزیع هفت هزار و ۵۰۰ پیک نیک گاز مایع با تجهیزات خوراک پزی، نصب پنج اسکیت گاز مایع و توزیع ۷۰ تن گاز بین مردم و ارسال هفت هزار کپسول گاز به مناطق زلزله زده را از دیگر اقدام‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان اعلام کرد.

این مقام مسوول همچنین با بیان اینکه ۱۰ جایگاه عرضه سوخت در زلزله اخیر در استان خسارت دید، افزود: در مناطقی که جایگاه خسارت دیده، از طریق تانکرهای سیار سوخت را توزیع می کنیم. البته به تاسیسات و اماکن شرکت نفت استان در این زلزله آسیب وارد نشده است.

وی همچنین به تامین یک میلیون و ۵۵۰ هزار لیتر سوخت مورد نیاز بالگردها و هواپیماها در زلزله اخیر اشاره کرد و گفت: این میزان مصرف به نسبت مدت مشابه پارسال ۴۹ درصد افزایش یافت. از سویی دیگر باید توجه داشت که ۱۰۹ جایگاه عرضه سوخت مایع و ۷۴ جایگاه سوخت گاز (CNG) در استان کرمانشاه فعالیت می‌کنند که میزان مصرف آن‌ها ماهانه در حدود ۲۰ میلیون مترمکعب گاز CNG است.

 

منبع: مهر

نظرات