اکسکوینو

توقف روند کاهشی قیمت خودرو

تجارت نیوز

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: امروز در بازار، قیمت خودرو مجدد افزایش داشته و کاهش قیمت تنها مقطعی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره آخرین وضعیت بازار خودرو گفت: با توجه به اینکه طی ماه‌های اخیر تقاضایی برای خرید خودرو وجود نداشته بنابراین قیمت خودرو به روال گذشته برگشته است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو  امروز در بازار، قیمت خودرو مجدد افزایش داشته و کاهش قیمت تنها مقطعی بوده است.

موتمنی درباره ثبت‌نام خودرو و تاثیرات آن در کاهش قیمت خودرو ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر خودروسازان ثبت‌نام خودرو دارند و به نوعی فرد دیگر نمی‌تواند خودرو را بفروشد و همین امر باعث افزایش تقاضای خودرو در حاشیه بازار می‌شود. بازار در حال حاضر منتظر بخشنامه پنج درصد است که هم اکنون اجرا نشده است و به همین دلیل بازار سلیقه‌ای پیش می‌رود.

وی بیان کرد: باید در کف بازار خودرو تزریق شود و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. بازار باید تابع قانون باشد و تا زمانی که قانون اجرا نشود نمی‌توان آن را کنترل کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو بیان کرد: زمانی که قانون اجرا نشود، آنهایی که خودرو در اختیار دارند به طور سلیقه‌ای خودرو را قیمت‌گذاری می‌کنند. باید در کف بازار خودرو عرضه شود تا بگوییم قیمت‌ها کاهش یافت. اگر قانون کنترل شود بازار ارقام کنترل خواهد شد.

طبق مشاهدات میدانی امروز در بازار پراید ۱۱۱، ۷۳ میلیون تومان، تیبا ۷۵ میلیون، تیبا ۲، ۸۵ میلیون تومان، ساینا ۹۰ میلیون تومان، کوئیک ۹۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۲۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ۱۲۰ میلیون تومان، سمند ۱۱۸ میلیون تومان، پژو پارس ۱۴۰ میلیون تومان، دنا پلاس ۱۹۵ میلیون تومان و دنا ۱۶۸ میلیون تومان معامله شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند