کد خبر: 179177

تولید افزون بر دو میلیون کیلوگرم عسل در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش از تولید ۲ میلیون و ۹۶۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۳۵ میلیارد ریال توسط تولیدکنندگان روستایی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

سرویس بازار -

سید علی موسوی گفت: بر اساس آمارگیری سال جاری زنبورستان های استان گیلان، بیش از ۱۰۵ هزار کلنی زنبور عسل با ۸۳۶ بهره‌بردار در شهرستان تالش وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: زنبورداران این شهرستان علاوه بر تولید عسل، گرده و ژله، بیش از چهار هزار ملکه زنبور عسل و یک هزار و ۱۵۳ کیلوگرم موم نیز تولید کرده‌اند.

وی همچنین از شخم زمستانه ۸۰ هکتار از شالیزارهای تالش و افزایش ۵۰ درصدی آن در مقایسه با زمان مشابه سال قبل خبر داد و استفاده بهینه از نزولات آسمانی، کاهش علف‌های هرز و آفت‌ها و امراض برنج، سهولت آماده‌سازی زمین برای فصل بهار، صرفه جویی در مصرف آب، افزایش محصول و کاهش هزینه تولید را از مزایای شخم زمستانه برشمرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۸۳۶ بهره‌بردار زنبور عسل و ۱۶ هزار هکتار شالیزار در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان واقع شده است.

 

منبع: گیلان‌آنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.