تولید گسترده ماسک پارچه‌ای در دستور کار

تجارت نیوز

رئیس سازمان حمایت گفت: در نشست هم‌‌اندیشی، تمامی موضوعات پیرامون تولید ماسک پارچه‌ای با لایه داخلی ملت بلون بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس تابش با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده این سازمان با تولیدکنندگان ماسک گفت: با توجه به ضرورت در اختیار گذاشتن ماسک ارزان قیمت و مناسب برای کلیه اقشار جامعه علی‌الخصوص جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد، جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف، کمیته امداد، بازرسی نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه تولید و فروش پوشاک و دیگر دستگاه‌های مرتبط در محل این سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: در این جلسه پیشنهاد شد تا ماسک‌هایی با استانداردهای مورد تایید مراجع ذی‌صلاح و با قابلیت استفاده زمانی چند برابر، تولید و در اختیار اقشار کم‌درآمد جامعه قرار گیرد.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مواد بکار رفته در ساخت این ماسک‌ها خاطر نشان کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر گردید برای مقابله با ویروس کرونا ماسک‌های پارچه‌ای تولید شود که لایه داخلی یا همان ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

تابش با بیان اینکه عرضه فراوان ماسک‌های پارچه‌ای و قابل شستشو که مورد تایید وزارت بهداشت نیز باشند می‌تواند موجب کاهش هزینه خانوارها شود، گفت : براین اساس مقرر شد، نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه، ارائه و استعلام‌های فنی لازم در خصوص میزان ایمنی و استاندارد بودن پارچه‌های مذکور و نحوه استفاده از آن از سازمان غذا و دارو ، معاونت امور صنایع، سازمان انرژی اتمی و دیگر سازمان‌های متولی این امر اخذ شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دربخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف افزایش خواهد یافت و بر این اساس، نگرانی از بابت تامین نیست، تصریح کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیمات خاص نیز دارد، لذا امیدوارم بتوانیم با همدلی و همکاری تمامی واحدهای تولیدی و نهادهای مرتبط، با افزایش ظرفیت تولید، به راحتی این ماسک‌های پارچه‌ای در دسترس عموم مردم و اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند