تولید ۹ خودرو سبک و ۴ خودرو سنگین با درجه کیفی ۴ ستاره

تولید ۹ خودرو سبک و ۴ خودرو سنگین با درجه کیفی ۴ ستاره

بر اساس ارزشیابی کیفی انجام شده در آبان امسال در گروه خودرو‌های سبک ۹ خودرو و در گروه خودرو‌های سنگین چهار خودرو توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند.

بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که از جانب اداره کل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در آبان‌ امسال در گروه سبک و در بخش وانت، وانت تندر شرکت ایران‌خودرو با دریافت سه ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در سطح قیمتی پایین‌تر 500 میلیون ریال به خود اختصاص داد و وانت‌ مزدا کارا 2000 تک‌کابین بهمن‌موتور و وانت سایپا 151 شرکت سایپا بن‌رو با کسب دو ستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این کلاس قیمتی وانت‌های‌ مزدا کارا 2000 دوکابین بهمن‌موتور، آریسان ایران‌خودرو دیزل و وانت‌های نیسان دوگانه‌سوز و تک‌سوز زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی را از آن خود کردند.

وانت پیکاپ فوتون ایران‌خودرو دیزل نیز در کلاس قیمتی بالاتر از 500 میلیون ریال تنها خودرویی بود که توانست دو ستاره کیفی را از آن خود کند.

9 خودروی سواری با 4 ستاره کیفی

همچنین در بخش سواری، خودروهای نیومزدا 3 شرکت بهمن‌موتور و گرند ویتارای شرکت ایران‌خودرو خراسان در سطح قیمتی بالاتر از هزار میلیون ریال با کسب چهار ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروها را به دست آوردند. این دو خودرو در ارزشیابی مهر ماه امسال نیز چهار ستاره را کسب کرده بودند.

در سطح قیمتی 750 میلیون تا هزار میلیون ریال نیز خودروهای هیوندا 20i کرمان‌موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شدند.

تیگو 5 مدیران‌خودرو، هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان و JAC-S5 کرمان‌موتور نیز در این کلاس قیمتی با کسب سه ستاره کیفی در رتبه بعدی قرار گرفتند. همگی خودروهای این کلاس قیمتی در ارزشیابی شهریور ماه به همین اندازه ستاره کیفی به دست آورده بودند.

از سوی دیگر در کلاس قیمتی 500 تا 750 میلیون ریال خودروی هیوندا 10i ساخت شرکت کرمان‌موتور چهار ستاره کیفی به دست آورد و چانگان CS35 سایپا-سیتروئن، آریزو 5 مدیران‌خودرو، JAC-J5 کرمان‌موتور، برلیانس H330 پارس‌خودرو و آریواتوماتیک بن‌رو توانستند سه ستاره کیفی به دست آوردند. در این کلاس قیمتی لیفان X60 کرمان‌موتور نیز یک ستاره به دست آورد.

همچنین در سطح قیمتی 250 تا 500 میلیون ریالی خودروهای رنو ساندرو و پارس تندر پارس‌خودرو و خودروهای پژو 207 اتوماتیک و تندر 90 پلاس اتوماتیک ایران‌خودرو با دریافت چهار ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولید ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

خودروهای تندر 90،رانا، دنا پلاس، پژو 206، پژو 206SD همگی از ایران‌خودرو به همراه تندر 90 پارس‌خودرو و آریو دنده ای بن‌رو در این کلاس قیمتی سه ستاره کیفی به دست آوردند.

همچنین خودرو NEW MVM315 مدیران‌خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران‌خودرو، پژو پارس ایران‌خودروی فارس و پژو پارس ایران‌خودرو مازندران دو ستاره در این کلاس قیمتی در آبان ماه به دست آوردند.

خودروهای دنا، دانگ فنگ H30 و پژوپارس همگی از محصولات ایران‌خودرو نیز توانستند در این ماه در کلاس قیمتی 250 تا 500 میلیون ریالی دو ستاره‌ای شوند.

چهار خودروی پژو 405 خراسان از محصولات ایران‌خودرو خراسان، تیبا 2 شرکت سایپا و ساینا و تیبای سایپا-سیتروئن نیز همگی در این کلاس قیمتی در این ماه موفق به کسب یک ستاره کیفی شدند.

در کلاس قیمتی پایین تر از 250 میلیون ریال نیز دو خودروی سایپا X131 و سایپا X132 شرکت سایپا و همچنین سایپا X131 پارس‌خودرو هر کدام تنها یک ستاره به دست آوردند. این خودروها در ارزشیابی مهر ماه نیز یک‌ستاره‌ای بودند.

4 خودروی سنگین 4 ستاره ای در آبان ماه

اما در گروه سنگین و در بخش کشنده‌ها خودرو کشنده اسکانیا R450 ماموت دیزل، کشنده‌های ولوو FM460 و FH500 از سایپا دیزل همگی چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در بخش مسافری تنها خودروی تولیدی اتوبوس بین شهری اسکانیا 4212 مارال ساخت شرکت عقاب‌افشان بود که دو ستاره کیفی توانست به دست آورد.

کامیونت ایسوزو NPR75K بهمن دیزل در بخش کامیونت سه ستاره کیفی به دست آورد و کامیونت الوند سایپا دیزل یک‌ستاره‌ای شد.

در بخش کامیون نیز کامیون ایسوزو FVR بهمن دیزل چهار ستاره‌ای شد و کامیون ایسوزو NPR75M از دیگر محصولات بهمن دیزل سه ستاره به دست آورد.

 

منبع: شاتا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند