تکذیب اختلال در حرکت قطارها/ اختلال در سیستم بازرگانی راه آهن بود

تکذیب اختلال در حرکت قطارها/ اختلال در سیستم بازرگانی راه آهن بود

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن در مورد اخبار مربوط به اختلال در حرکت قطارها گفت: این اختلال در حوزه بازرگانی بوده است و مشکلی در تردد قطارهای مسافری و باری وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق سکری، با بیان اینکه خبری مبنی بر اختلال در حرکت قطارها منتشر شده است، بیان کرد: این اختلال در حوزه بازرگانی بوده است و تأثیری بر سیر قطار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قطارها طبق برنامه در حال اعزام هستند گفت: برنامه حرکت قطارها در اتوماسیون داخلی کشور است و مشکلی برای تردد قطارهای مسافری و باری وجود ندارد.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن اضافه کرد: در حال حاضر حرکت قطارها طبق روال و برنامه قبلی ادامه دارد و در حوزه ایمنی قطارها و سیر آنها مشکل خاصی رخ نداده است (فارس).

سیر عادی قطارها طبق برنامه

سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسای نیز گفت: ساعاتی قبل در سیستم بازرگانی راه‌آهن اخلالی مشاهده شد که تیم فنی حوزه فناوری راه‌آهن در حال بررسی و رفع اشکال است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سیر قطارها به صورت عادی در حال انجام است و ایستگاه‌های راه آهن در آرامش کامل طبق برنامه مسافران را به مسیرها و مقصد مورد نظر جابه‌جا می‌کنند و سفرها در حال انجام است.

وی تاکید کرد: هیچ مشکلی در حوزه سیر ایمن قطارها و اعزام قطارهای مسافری و باری نداریم.

در حال حاضر گراف قطارها به صورت دستی در حال انجام است و مانیتورهای اطلاع‌رسانی حرکت قطارها تا رفع مشکل، از سوی راه آهن خاموش شده است (فارس).

به گزارش تجارت‌نیوز، ساعاتی پیش برخی از رسانه‌ها، از هرج و مرج در ایستگاه‌های قطار کشوری خبر داده‌اند و احتمال حمله سایبری به سامانه‌های شرکت راه‌آهن را مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری فارس، در خبری که آن را از سایت خود حذف کرده است مدعی شده بود به‌دنبال اختلال سراسری در ساعات اخیر در سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه‌آهن که احتمالا بدلیل حمله سایبری است، فعالیت صدها خطوط قطار به تعویق افتاده و حتی لغو شد، ورودی‌ها و خروجی‌ها، مراکز خرید بلیط، خدمات الکترونیک باری و مسافری، و سایت شرکت راه آهن نیز دچار اختلال شدند.

به گزارش این خبرگزاری، این واقعه منجر به هرج و مرج بی‌سابقه‌ای در ایستگاه‌های قطار سراسر کشور شده است. اختلال در سیستم‌های کامپیوتری، معطل شدن هزاران مسافر، آن هم بدون هیچ گونه پاسخگویی از طرف مقامات مسئول یا هیچ‌گونه پیش‌بینی در تجدید کار خطوط را با خود به همراه آورده است.

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل‌ونقل تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند