تکلیف سفرهای نوروزی روشن شد

تکلیف سفرهای نوروزی روشن شد

وزیر کشور بابیان این‌که پروتکل‌های بهداشتی در ایام نوروز تشدید می‌شود گفت: برپایی چادرهای مسافرتی در بوستان‌ها و کنار خیابان و استفاده از مدارس و خانه‌های شخصی که مورد اطمینان نیست برای اسکان در ایام نوروز ممنوع است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی شرایط سفرهای نوروزی اظهار داشت: ستاد ملی مبارزه با کرونا در این زمینه مصوبه دارد و ما نیز تابع آن هستیم.

وی افزود: در این ستاد مقرر شده شهرهایی که رنگ‌بندی کرونایشان قرمز و نارنجی است سفر کردن به آنها ممنوع باشد ولی سفر به بقیه شهرستان‌ها و شهرهای کشور آزاد است.

وی خاطرنشان کرد: مردم قبل از رفتن به هتل و رستوران جهت اطمینان بیشتر از بهداشتی بودن این مراکز با وزارت میراث فرهنگی هماهنگ کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به ارائه دستورالعمل‌های لازم برای اتوبوس‌ها، قطارها و هواپیماها خاطرنشان کرد: محور سلامت و صحت مردم، خود مردم هستند و آنچه که وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی است مهیا کردن امکاناتی مانند پزشک، دارو و تخت و همچنین ارائه تذکرها و توصیه‌های لازم است.

وزیر کشور تاکید کرد: نیت و رویکرد ما این نیست که در خصوص مردمی که یک سال در سختی هستند از روش‌های جرمی و برخوردهای قانونی استفاده کنیم ولی به‌رغم همه خویشتنداری‌ها در برخی موارد مجبور می‌شویم با متخلفان و عده معدودی که در رابطه با سلامت عموم مردم تخلف می‌کنند برخورد کنیم.

وی کرونا را یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مسئولان عنوان کرد و افزود: روند درمان، پیشگیری و مقابله با این بیماری با همکاری‌ بین وزارت بهداشت، استانداری‌ها، هلال احمر و بسیج و به ویژه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، یک روند بسیار خوبی است.

وزیر کشور همچنین با اشاره به وضعیت کرونا در قم گفت: در حرم حضرت معصومه (س) که مشرف شدم، دیدم که فضای بسیار خوبی است و پروتکل‌ها کاملا رعایت می‌شود برای همین روند بیماری در قم نیز یک روند قابل قبول و خوبی است.

وی افزود: برای ما مبتلا شدنِ حتی یک نفر هم جای دغدغه و نگرانی دارد امیدوارم مردم با همین قوت و شدت مسائل بهداشتی را رعایت نموده، مراقبت‌ها را انجام، و به دستورها نیز توجه کنند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار خود با مراجع و علما گفت: در این دیدارها توصیه‌هایی در رابطه با مشکل‌های معیشتی و تامین کالاهای شب عید مردم بیان شد و نگرانی‌هایی که منتقل شده را در دولت مطرح خواهم کرد.

وی همچنین با اشاره به بازدید و همچنین افتتاح چند طرح عمرانی در قم تصریح کرد: در مجموع فضای قم فضای بسیار مثبتی است و وحدت بین مسئولان بسیار بالاست و همه با انگیزه کار می کنند، قرار شد برخی از مشکل ها را پیگیری کنیم تا به موقع حل شود.

وزیر کشور با اشاره به بازدید خود از فرمانداری قم و محل ثبت نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: تا زمان بازدید حدود ۳۴ تَن ثبت نام کرده بودند و هیات اجرایی هم تشکیل شده؛ امیدوارم مردم در بحث مقدمات انتخابات و مشارکت نقش بسیار فعالی را ایفا کنند و بار دیگر شاهد حضورشان در صحنه باشیم.

منبع:عصر ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند