تکمیل بزرگراه زاهدان به زابل؛ نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار

تکمیل بزرگراه زاهدان به زابل؛ نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار

‌مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: تکمیل بزرگراه زاهدان به زابل حداقل 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مسعود مالکی افزود: قبل از پیروزی انقلاب در استان هیچ بزرگراهی وجود نداشت، اما می‌توان گفت که پس از آن 264 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شد و در حال بهره‌برداری است که عمده آن طی سال‌های اخیر انجام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه اظهار کرد: در تکمیل پروژه‌های جاده‌ای استان و افزایش بزرگراه‌ها مشکلی غیر از مشکلات مالی وجود ندارد و فقط محدودیت اعتباری سبب شده‌ روند تکمیل پروژه‌ها به کندی پیش رود، زیرا اعتبارات لازم برای طرح‌های جاده‌ای استان از محل منابع ملی و دولتی تامین می‌شود و مبلغ اختصاص یافته به اندازه کافی نیست.

وی بیان کرد: باید راهکاری برای تخصیص اعتبارهای لازم اتخاذ شود. با توجه به شرایط محورهای مواصلاتی استان و میزان تردد خودروها به ویژه در مسیرهای شمال استان و در مسیر منتهی به چابهار نیاز است برای تکمیل بزرگراه‌های در دست احداث استان، راهکاری مناسب اتخاذ شود زیرا خانواده‌های بسیاری در حوادث رانندگی داغدار شده‌اند که اغلب این حوادث در محورهای شمال استان و مسیرهای خاش، ایرانشهر و سراوان بوده است، در حالی که اگر این مسیرها به بزرگراه تبدیل شود حوادث رخ به رخ رقم نمی‌خورد و قسمتی زیادی از هزینه‌های مورد نیاز از محل خسارت‌های حوادث جاده‌ای قابل جبران است.

 

منبع:ادراه‌کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند