ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۹۳ تا ۹۵ هزار به مغازه‌دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۹۳ تا ۹۵ هزار به مغازه‌دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر برخی دامداران به سبب زیان ناشی از فروش، از عرضه امتناع می‌کنند و همین امر موجب شده تا کاهش قیمت متوقف شود.

ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و نبود مناسبت خاص پیش‌بینی می‌شود که روند کنونی قیمت در بازار استمرار یابد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ورود به فصل عرضه دام داخل، کنترل قاچاق تاثیر بسزایی در افزایش عرضه و کاهش قیمت گوشت در بازار داخل دارد. همان‌گونه که در ایام پایانی سال، افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور بر کاهش قیمت گوشت تاثیر بسزایی گذاشت.

وی با اشاره به اینکه قاچاق دام تا حدودی مهار شده است، بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات، قاچاق دام تا حدودی مهار شده و تنها ممکن است مقادیری محدود از مرز‌های کشور خارج شود.

ملکی با اشاره به اینکه فاصله قیمت گوشت داخلی با وارداتی به سبب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش یافته است، افزود: با توجه به فراوانی عرضه گوشت داخلی و وارداتی در بازار، خانوار‌ها بر حسب درآمدشان اقدام به خرید می‌کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی رکود حاکم بر بازار، کاهش قدرت خرید خانوار، ازدیاد عرضه دام و توزیع گوشت‌های وارداتی را از جمله دلایل ثبات قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر دام بیشتری در دسترس کشتارکنندگان قرار می‌گیرد که در نهایت کسادی بازار، فروشندگان را مجاب می‌کند که قیمت دام را تعدیل کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند