کد خبر: 148283

ثبت رکوردهای جدید دلار در مرداد ماه

دلار آمریکا در پنجمین ماه سال جاری با ورود به کانال ۳۸۰۰ تومان به رکوردهای جدید در سال جاری دست یافت.

سرویس بازار -

دلار آمریکا در روزهای اخیر با تغییر و تحول و نوساناتی همراه شده است؛ به طوری که بعد از چند ماه این نوع ارز از کانال ۳۷۰۰ تومان که برای مدتی در آن ثبات پیدا کرده بود به کانال ۳۸۰۰ تومان وارد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، دلار آمریکا در چهار ماه نخست امسال در کانال ۳۷۰۰ تومان قرار داشت و در حدود قیمت ۳۷۴۰ تا حدود ۳۷۹۰ تومان در نوسان بود. اما این روند با شروع پنجمین ماه سال تغییر کرد.

دلار در تیر ماه امسال با نرخ ۳۷۴۴ تومان روند خود را آغاز کرد و در ادامه ۳۷۵۹ تومان در بازار آزاد عرضه شد. در میانه‌های ماه دلار به قیمت ۳۷۸۸ تومان فروخته شد. روند افزایشی دلار از آخرین روزهای تیر ماه شروع شد، نهایتا با قیمت ۳۷۹۳ تومان در بازار عرضه شد.

در ادامه و با نزدیک شدن به اواخر تیر ماه اندکی روند قیمت این نوع ارز معکوس شد و با نرخ ۳۷۸۲ تومان در بازار دادوستد شد.

در نخستین روز مرداد ماه دلار آمریکا با نرخ ۳۷۷۵ تومان حرکت خود را آغاز کرد و در چهارمین روز ماه به ۳۸۰۰ تومان رسید که رکورد جدیدی برای دلار در سال ۱۳۹۵ بود. در ادامه و در هفتم مرداد دلار ۳۸۰۷ تومان و در هشتم مرداد با ادامه این روند ۳۸۱۲ تومان در بازار آزاد فروخته شد تا این نرخ بالاترین قیمت در حدود چهار ماه گذشته باشد.

بررسی‌ها از وضعیت قیمت دلار تا اینجای سال جاری نشان می‌دهد که دلار حدود ۲۲ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.