تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ثبت نام اینترنتی وام کرونا برای کارفرمایان آغاز شد / شروط دریافت وام چیست؟

ثبت نام اینترنتی وام کرونا برای کارفرمایان آغاز شد / شروط دریافت وام چیست؟

از امروز کارفرمایان متقاضی دریافت وام ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی کرونا می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند، در این سامانه شروطی برای صاحبان کسب‌وکار در نظر گرفته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت نام اینترنتی کارفرمایان برای دریافت وام کرونا آغاز شد.

دقیقا یک هفته قبل در روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ارسال پیامک از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کارفرمایان از ۱۳ رسته شغلی، شروع شد.

از امروز این کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir در بخش تسهیلات کرونا فرایند ثبت نام وام خود را انجام دهند.

براساس آنچه که در اطلاعیه این سامانه آمده است فقط کسانی که از سوی وزارت کار پیامک دریافت کرده‌اند می‌توانند ثبت نام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: «از کلیه صاحبان و واحدهای کسب‌وکارهای مشمول طرح(کارفرمایی و خویش فرمایی)که در رسته‌های ۱۳ گانه مصوب که مجوز فعالیت از دستگاه‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط دارند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌های اقتصادی نموده‌اند، در صورت دریافت پیامک از سوی این وزارتخانه، دعوت می‌شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیند آن در این سامانه اقدام نمایند.»

شروط دریافت وام برای کارفرمایان

شروط پرداخت این وام به کارفرمایان به این شرح است:

کارفرمایان باید لیست بیمه را تا پایان فروردین ماه امسال به سازمان تامین اجتماعی ارائه دهند.

در صورتی که نیروی شاغل بنگاه از بیمه بیکاری در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۹۹ استفاده کند مشمول بهره‌مندی از این تسهیلات نخواهد شد.

پرداخت تسهیلات به صاحب کسب‌وکار پس از بررسی فرایند توسط سازمان‌های ذی‌ربط و بانک‌های عامل انجام خواهد شد.

بر این اساس مبلغ وام به ازای هر فرد بیمه شده ۱۶ میلیون تومان خواهد بود و برای واحد‌های کسب‌وکاری که تعطیل نشده‌اند به ازای هر فرد شاغل به کار ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

نرخ سود این وام ۱۲ درصد و بازپرداخت آن ۲۴ ماهه است.

آغاز ثبت درخواست وام کرونا برای کارفرمایان در سامانه کارا
بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند