تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکسیناسیون دیابتی‌ها از سر گرفته شد

واکسیناسیون دیابتی‌ها از سر گرفته شد

ثبت‌نام بیماران دیابتی و بیماران خاص از دوشنبه شب ۱۱ مردادماه از طریق سامانه salamat.gov.ir شروع شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت‌نام بیماران دیابتی و بیماران خاص از دوشنبه شب ۱۱ مردادماه شروع شد.

بنابر اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، امکان ثبت‌نام حدود پانصد هزار نفر از بیماران نادر یا دیابتی دریافت‌کننده انسولین ۱۸ سال به بالا در سراسر کشور و بدون اولویت سنی از طریق سامانه salamat.gov.ir فراهم خواهد شد.

بیماران دیابت انسولینی که قادر به ثبت‌نام در سامانه نیستند باید ابتدا به یکی از هزار مرکز درمانی دیابت نزدیک محل سکونت خود مراجعه و تشکیل پرونده دهند. آنها می‌توانند لیست مرکز درمانی دیابت سراسر کشور را از وب‌سایت https://rda.behdasht.gov.ir مشاهده کنند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز در این مورد گفته: «کسانی که در سامانه از قبل ثبت نام کرده‌اند و به عنوان دریافت‌کننده انسولین مطرح شده هستند، می‌توانند بر اساس ثبت‌نام در سامانه واکسن خود را دریافت کنند.

همچنین بر اساس اعلام وزارت بهداشت امکان انتخاب سال تولد پایین‌تر از سال۱۳۵۵ در این دوره از ثبت‌نام وجود دارد. اما اگر کد ملی فرد ثبت‌نام کننده در فهرست بیماران نباشد و شرط سنی ۱۸سال به بالا رعایت نشده باشد، امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

گفتنی است بیش از ۵٫۵ میلیون نفر بیمار دیابتی بالای ۲۵ سال داریم. برخی از بیماران گفته بودند به مراکز بهداشت برای واکسیناسیون مراجعه کرده بودند اما به آنها واکسن تزریق نشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند