ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان

نیویورک بزرگترین شهر ایالات متحده و محل زندگی دو نفر از بزرگترین فعالان بورس سهام جهان است که برای مدت پنج سال به عنوان بزرگترین میلیاردرها شناخته شدند.

افراد با ثروت ده رقمی می‌توانند تقریباً در هر جایی که بخواهند زندگی کنند. همان‌طور که در جهان می‌توان دید این افراد هر کجای دنیا را برای زندگی انتخاب می‌کنند و در این نقاط نیز زندگی مرفه خود را دارند.

از ۲،۱۵۳ عضو فهرست میلیاردرهای جهانی فوربس، ۵۵۱ نفر فقط در ۱۰ شهر از ۱۸۶۰ شهر جهان زندگی می‌کنند. میلیاردرهایی که در این مکان‌ها زندگی می‌کنند دارای ۲٫۳ تریلیون دلار ثروت جمعی هستند که بیش از تولید ناخالص داخلی تمام دنیا به جز هفت کشور پیشرفته روی زمین است.

شهر نیویورک با ۸۴ میلیاردر که مجموع دارایی ۴۶۹٫۷ میلیارد دلاری آنها بیشتر از تولید ناخالص داخلی اتریش است، در راس این لیست قرار دارد. نیویورک بزرگترین شهر ایالات متحده و محل زندگی دو نفر از بزرگترین فعالان بورس سهام جهان است که برای مدت پنج سال به عنوان بزرگترین میلیاردرها شناخته شدند. روند رو به رشد نیویورک در سال ۲۰۱۵ با پشت سر گذاشتن مسکو آغاز شد، که از سال ۲۰۱۶ در رتبه ۳ قرار دارد. پایتخت روسیه در سال ۲۰۱۴ تعداد ۸۵ میلیاردر داشت که تعداد آن ۱۴ نفر بیشتر از امروز بوده است.

چین در این لیست بیشترین تعداد شهر را دارد و در میان ۱۰ شهر برتر هستند. شماره ۴ در این لیست شهر پکن، شماره ۶ شانگهای و شماره ۸ شنژن است که ۱۴۵ میلیاردر جهان فقط در این سه شهر چین زندگی می‌کنند. در حالی که هر سه شهر چین میلیاردر کمتری نسبت به سال گذشته دارند، اما با این حال باز هم ۴۵٪ از اعضای لیست کشورهایی که میلیاردرهای جهان را در خود جای داده‌اند را تشکیل می‌دهند. این درصد ممکن است با افزایش سرعت چین به سمت شهرنشینی بیشتر، حتی بیشتر شود. جمعیت شهرنشین این کشور از سال ۲۰۰۹ بر اساس داده‌های سرشماری چین از ۴۸ به ۵۹ درصد افزایش یافته است.

سال گذشته این ده شهر در میان ثروتمندترین شهرهای جهان شناخته شدند. سانفرانسیسکو بزرگترین جهش را تجربه کرد و از شماره ۱۰ به رتبه ۷ رسید و هشت میلیاردر از جمله برایان آرمسترانگ، بنیانگذار Coinbase و میمی هاس، وراث لوی اشتراوس او را به این رتبه رساند. این شهر همچنین در میان شهرهای پر درآمد در جهان در رتبه اول قرار گرفت که در سال ۲۰۱۹، شاغلان در سانفرانسیسکو می‌توانستند به‌طور متوسط ​​ماهانه ۶,۵۲۶ دلار حقوق و دستمزد بگیرند که این رقم ۴۲ درصد بیشتر از درآمد متوسط افراد در شهر بزرگی مانند نیویورک بوده است.

بمبئی بزرگترین بازنده در این لیست بوده است که با از دست دادن خالص هشت میلیاردر ثروت از شماره ۷ به رتبه ۱۰ سقوط کرده است. نه نفر از لیست خارج شدند، از جمله غول داروسازی Samprada Singh و Basudeo Singh  که قیمت سهام آنها حدود ۲۰٪ کاهش یافت. فقط یک میلیاردر جدید در پرجمعیت‌ترین شهر هند ظهور کرد: وارث شرکت رنگ آمیزی Mahendra Choksi.

در اینجا ۱۰ شهر با بیشترین میلیاردر از شماره ۱۰ تا شماره ۱ آورده شده است:

۱۰٫ بمبئی، ۳۷ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۱۸۴٫۴ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: وارث نفت و گاز موکش آمبانی، ۵۰ میلیارد دلار

بمبئی محل اقامت گران‌ترین اقامتگاه روی زمین است: کاخ ۲۷ طبقه‌ای ۱ میلیارد دلاری آمبانی. این مکان همچنین یکی از بزرگترین و پرهزینه‌ترین عروسی‌های هند تا به امروز را در خود برگزار کرده است. او در دسامبر ۲۰۱۸ میزبان جشن فیلم‌های یک هفته‌ای محبوب دخترش ایشا و پسر میلیاردر آجی پیرامال شد.

۹٫ سئول، ۳۸ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۹۹٫۹ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: لی سامون، رئیس سامسونگ، ۱۶٫۹ میلیارد دلار

همه میلیاردرهای کره جنوبی به جز یکی در بزرگترین شهر آن زندگی می‌کنند و همه شهروندان کره جنوبی هستند. ثروتمندترین افراد سئول بزرگترین مشاغل کشور را کنترل می‌کنند، از جمله شرکت بین المللی سامسونگ و هیوندای. کره جنوبی همچنین چهارمین بازار بزرگ بازی‌های آنلاین جهان است (بیش از ۵٫۷ میلیارد دلار درآمد برای هر نیوزو) و این بخش پنج میلیاردر سئول را به جهان معرفی کرده است.

۸٫ شنژن، ۳۹ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۱۹۰٫۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: مدیر عامل شرکت Tencent، ما هواتنگ، ۳۸٫۸ میلیارد دلار

مرزهای هنگ‌کنگ به عنوان “منطقه ویژه اقتصادی” در طی اصلاحات اقتصادی چین در دهه ۱۹۸۰ تعیین شدند و همچنین به یک قطب اقتصادی و گردشگری تبدیل شده است. شو جیاین کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی است، که در این لیست به عنوان بزرگترین میلیاردرهای دنیا به شمار می‌آید و به عنوان مدیر گروه اورگرند فعالیت می‌کند.

۷٫ سانفرانسیسکو، ۴۲ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۱۰۹٫۲ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: داستین مسکوویتز، بنیانگذار فیس بوک، ۱۱٫۱ میلیارد دلار

قلب انقلاب فناوری آمریکا، سانفرانسیسکو پایگاه اصلی شرکت‌هایی چون Uber، Airbnb و Pinterest است. هجوم شرکت‌های عصر دیجیتال به این منطقه، آن را به گران‌ترین و همچنین پردرآمدترین شهر ایالات متحده و جهان تبدیل کرده است.

۶٫ شانگهای، ۴۵ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۱۱۰٫۷ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: کارآفرین تجارت الکترونیک کالین هوانگ، ۱۳٫۵ میلیارد دلار

همان‌طور که تجارت الکترونیک در سراسر جهان روز به روز پیشرفت می‌کند، ثروت شرکت‌هایی مانند Huang’s نیز که کار آن به خرده فروش اینترنتی Pinduoduo مرتبط است، نیز افزایش می‌یابد. شانگهای، بزرگترین بندر جهان، چهار شرکت بزرگ تحویل بسته را در خود جای داده است که هرکدام یک میلیاردر دارند. ثروتمندترین زوج لجستیکی شهر به نام Yunda Express گره خورده است. ارزش ثروت زوج بنیانگذار آن به نام نی تنگیون و چن لیینگ به طور کلی ۵٫۱ میلیارد دلار است.

۵٫ لندن، ۵۵ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۲۲۶ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: میخائیل فریدمن، بنیانگذار بانک روسیه، ۱۵ میلیارد دلار

لندن، مکه معظمه برای افراد ثروتمند است. در حالی که ۲۰ بریتانیایی این لیست این شهر جهان را وطن خود می‌دانند، باید گفت که ۳۵ میلیاردر خارج از کشور انگلیس از ۲۳ کشور از جمله هند، ایسلند و روسیه به لندن نقل مکان کرده‌اند. پنج نفر، از جمله دو وارث ایکیا، به این شهر نقل مکان کرده‌اند. چهار نفر روس هستند، از جمله ثروتمندترین زن روسیه النا باتورینا، که شوهرش در سال ۲۰۱۰ از سمت شهرداری مسکو برکنار شد. لندن نیز در لیست شهرهای پردرآمد در جهان قرار دارد و حقوق ماهانه در این شهر ۲,۹۵۶ دلار است.

۴٫ پکن، ۶۱ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۱۹۳٫۳ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: املاک و مستغلات تجاری تیتان وانگ جیانلین، ۲۲٫۶ میلیارد دلار

پکن محل زندگی دو نفر از جوان‌ترین میلیاردرهای چین است که هر دو در حوزه اینترنت فعال هستند. موفقیت مرکز تولید محتوای ۷۵ میلیارد دلاری وی، ژانگ را از شماره ۱۳ شهر به شماره ۲ ثروتمندترین افراد در یک سال گذشته آورده است. در بالای نام او در لیست وانگ قرار دارد که ثروتش از املاک و مستغلات به دست آمده است. Tech (17) و املاک و مستغلات (۱۲) محبوب‌ترین صنایع برای میلیاردرها در پایتخت چین هستند.

۳٫ مسکو، ۷۱ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۳۳۶٫۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: لئونید میخلسون، میلیاردر گاز طبیعی، ۲۴ میلیارد دلار

تقریباً ۸۰٪ از کل میلیاردرهای روسیه در پایتخت این کشور زندگی می‌کنند. این شهر همچنین پرجمعیت‌ترین شهر این کشور نیز است. مسکو محل زندگی پنج میلیاردر مجازات شده توسط خزانه داری ایالات متحده در آوریل ۲۰۱۸ است.

۲٫ هنگ‌کنگ، ۷۹ میلیاردر

ارزش خالص کل ثروت: ۳۵۵٫۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: پادشاه کنگلومرا Li Ka-shing، ۳۱٫۷ میلیارد دلار

قیمت مسکن در این شهر از زمان رکود بزرگ، به لطف کنترل شدید دولت در عرضه، چهار برابر شده است. بازار پر رونق، ثروت توسعه دهندگانی مانند لی شاو کی و پیتر وو را بیشتر کرده است و ۲۹ میلیاردر هنگ کنگ (و نیمی از ده فرد ثروتمند آن) املاک و مستغلات را منبع اصلی ثروت خود می‌دانند. اما در نظرسنجی پیش بینی شده است که املاک و مستغلات در این کشور در سال‌های آینده رکود داشته باشد.

۱٫ نیویورک، ۸۴ میلیاردر

دارایی خالص کل ثروت: ۴۶۹٫۷ میلیارد دلار

ثروتمندترین ساکن: مدیر رسانه بلومبرگ، مایکل بلومبرگ، ۵۵٫۵ میلیارد دلار

برخی از میلیاردرهای بزرگ در نیویورک متولد و بزرگ شده‌اند، از جمله وارث استی لودر. دیمون و سوئیکا در میان ۴۰ میلیاردر این شهر قرار دارند که ثروت آنها در امور مالی به دست آمده است. دقیقاً مانند لندن، گرا‌نترین محل اقامت شهر نیویورک، یک پنت هاوس ۲۳۸ میلیون دلاری در سنترال پارک است که متعلق به خارج از شهرنشینی به اسم کوین گریفین است (او شیکاگو را خانه خود می‌داند). نیویورک در لیست پردرآمدترین شهرهای جهان نیز در رتبه سوم قرار دارد و حقوق ماهانه در این شهر ۴,۶۱۲ دلار است.

نسبت درآمد و همچنین میزان ثروتمند بودن شهرها می‌تواند نسبت نزدیکی باشد. وقتی شهری را ثروتمند می‌نامیم می‌توانیم آن را در میان شهرهای پردرآمد نیز قرار دهیم. البته این دسته بندی نسبی است و ممکن است میزان ثروتمند بودن تاثیری در درآمد بالا در شهری نداشته باشد.

 

*تجارت‌نیوز مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی‌آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می‌باشد*

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند