لاریجانی در پاسخ به پژمانفر

ثقل اصلی لایحه مبارزه با پولشویی مسائل بانکی است

ثقل اصلی لایحه مبارزه با پولشویی مسائل بانکی است

رئیس مجلس در پاسخ به نماینده مردم مشهد که لایحه مبارزه با پولشویی را از شمول وظایف قوه قضائیه دانست، گفت: ثقل اصلی این لایحه مسائل بانکی است و نه قضایی.

نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس در اخطاری با استناد به اصل ۱۵۸ قانون اساسی گفت: اصلاح قانون مبارزه با پولشویی ماهیت قضایی دارد. امروز درباره موضوعی صحبت می کنیم که بیم تداخل در وظایف قوا در آن وجود دارد. توضیح دهید که کاری که امروز انجام می‌دهیم آیا دخالت در وظایف قوه قضائیه و رئیس آن هست یا نیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: حالا حرفی ندارم که برخی به هر ضرب و زوری می خواهند کشور را به عضویت کنوانسیون‌های بین‌المللی که بعضی از انها استکباری هستند، درآورند اما بدانند که رفتن به داخل این کنوانسیونها به دست خودمان انجام می شود و خارج شدن از آن دیگر به دست خومان نیست.

لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مشهد، ثقل اصلی لایحه مذکور را مسائل بانکی دانست و ادامه داد: ماهیت قضایی به این قضیه معنا ندارد به ویژه اینکه اگر ملاک شما بررسی این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی باشد. البته نمایندگان قوه قضائیه در جلسات رسیدگی به لایحه مذکور در کمیسیون حقوقی و قضایی حضور داشتند.

وی تاکید کرد: ثقل اصلی این لایحه مسائل بانکی است و نه قضایی.

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند