جزئیات آتش گرفتن چهار لنج صیادی در جاسک + فیلم

جزئیات آتش گرفتن چهار لنج صیادی در جاسک + فیلم

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: پیش از ظهر امروز یک فروند لنج فایبرگلاس صیادی به دلایل نامعلوم دچار حریق شد که به دلیل وجود باد شدید در منطقه زبانه‌های آتش به سه فروند لنج صیادی دیگر سرایت کرد.

فرماندار شهرستان جاسک از آتش گرفتن چهار لنج صیادی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد رادمهر افزود: چهار لنج صیادی شروع به آتش‌سوزی کردند که تاکنون دو مورد آن به طول کامل سوخته است.

وی با بیان اینکه دو لنج دیگر در حال سوختن است، خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی و آتش‌نشانی در حال اطفا این لنج‌ها هستند.

رادمهر بیان کرد: در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق دریا و خشکی با شناور ناجی اداره بندر آتش‌نشانی، ماشین‌های آتش نشانی پدافند هوایی ارتش، نیرو دریایی ارتش، نیرو دریایی سپاه، تانکر‌های آبفا و دیگر ارگان‌ها به محل اعزام شده و درحال خاموش کردن آتش هستند.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با توجه به درخواست آتش‌نشانان دو قایق جهت همکاری با آتش‌نشانان توسط شیلات و اداره بندر در محل اعزام و درحال اقدام هستند، اضافه کرد: علت آتش‌سوزی در دست بررسی است و هنوز علت دقیق آن مشخص نشده است.

وی در پایان گفت: دلیل عدم خاموش بودن این دولنج فایبرگلاس بودن نوع شناور است که به دلیل باد شدید دوباره شعله‌های آتش فعال می‌شود.

دادی‌زاده، مدیر تعاونی صیادی پشت شهر هم در زمینه دودسیاه ناشی از سوختن این لنج‌ها گفت: سوخت لنج‌های صیادی روزانه 500 تا 1000 لیتر گازوییل است و برای مواردی که بخواهند به راه دور سفر کنند به طور میانگین برای مدت یک هفته حدود 5000 لیتر هم در انبار لنج ذخیره می‌کنند، از طرفی جنس اکثر لنج‌های جدیدالساخت فایبرگلاس است، لذا با آتش‌سوزی این دود سیاه غلیظ بلند می‌شود.

آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در جاسک تلفات جانی و جرحی نداشت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به مدیریت بحران حادثه آتش‌سوزی در بندر جاسک گفت: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ‌گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و فقط چهار فروند لنج صیادی دچار حریق شدند.

حمیدرضا محمدحسینی در خصوص جزئیات این حادثه اظهار کرد: پیش از ظهر امروز (ششم بهمن ماه) یک فروند لنج فایبرگلاس صیادی به دلایل نامعلوم دچار حریق شد که به دلیل وجود باد شدید در منطقه زبانه‌های آتش به سه فروند لنج صیادی دیگر سرایت کرد.

وی تصریح کرد: عوامل بندری و دریایی به محض اعلام اضطرار ۱۲ فروند لنج اعم از صیادی و تجاری که در محیط پیرامونی پهلو گرفته بودند را از منطقه خطر جداسازی و در گوشه‌ای امن از حوضچه مستقر کردند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بیان کرد: تیم‌های امدادی و اطفای حریق دریایی و خشکی متشکل از یک فروند ناجی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی، یدکش آتشخوار نداجا، مرکز آتش‌نشانی شهرستان جاسک، آتش‌نشانی نداسا و شناور همیار ناجی به محل اعزام و درحال اطفای حریق هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه حادثه آتش‌سوزی هیچ‌گونه خللی در انجام عملیات دریایی و بندری نداشته است، عنوان کرد: عملیات اطفا هم‌اکنون در منطقه‌ای امن از حوضچه بندر توسط تیم‌های اعزامی در حال انجام است.

محمد حسینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ‌گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و علت دقیق حادثه پس از اطفای کامل حریق توسط تیم بررسی سوانح اداره کل بنادر و دریانوردی استان مشخص و به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند