اکسکوینو

جزئیات خارج شدن قطار مشهد به یزد از ریل/ واژگونی قطار اقدام تروریستی بود؟

تجارت نیوز

قطار مشهد به یزد ساعت ۵:۳۰ صبح در حوالی یزد از ریل خارج شد. تاکنون ۲۱ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. شایعه‌هایی درباره تروریستی بودن این حادثه منتشر گردید که توسط رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تکذیب شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هجدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) در اثر برخورد با بیل مکانیکی از ریل خارج شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: از ۱۱ سالن این قطار مسافربری ۸ سالن از ریل خارج شد که ۳ سالن از آن‌ها واژگون شده بر همین اساس عملیات برگرداندن واگن‌ها به حالت اولیه انجام شد.

مدیرعامل راه آهن در واکنش به این حادثه گفت: با مقصران واژگونی قطار مشهد -یزد برخورد خواهیم کرد.

همچنین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تروریستی بودن حادثه خروج قطار مشهد-یزد را تکذیب کرد.

وی افزود: امشب جلسه شورای تامین در شهر طبس تشکیل می‌شود تا بتوانیم ابعاد حادثه را بررسی کنیم چراکه باید درباره چگونگی واژگونی بیل مکانیکی، اعضای کمیسیون ۵ نفره تشخیص سوانح ریلی پاسخ تخصصی خود را اعلام کنند.

نامی در آخر گفت: هیچ مفقودی در این حادثه نداشتیم.

بر اساس گزارش دنیای‌اقتصاد، حوالی ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد صبح چهارشنبه با خروج قطار مشهد یزد، در حوالی یزد از ریل و واژگونی واگن‌های مسافری تا به حال ۱۰ نفر از هموطنان‌مان در این حادثه جان باختند.

در همین راستا احمد وحیدی صبح چهارشنبه در تماس تلفنی با جواد قناعت ضمن گرفتن آخرین گزارش ها از حادثه واژگونی قطار مسافری در طبس، از استاندار خواست به سرعت خود را به محل حادثه برساند.

وزیر کشور با بیان اینکه دستگاه‌های امدادی به موقع در محل حادثه قطار مسافری مشهد-یزد حضور یافته‌اند، گفت: در حال حاضر تمام مسافران و مصدومان، از محل حادثه انتقال یافته اند.

علت چیست؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن، گفت: این قطار ۳۴۸ مسافر داشته که بعد ازوقوع حادثه قطار امدادی به محل حادثه اعزام کرده ایم.

به گفته معاون مسافری راه آهن، از ایستگاه قطار طبس یک قطار فوق العاده به محل حادثه که ایستگاه بلاک عباس آباد است اعزام شده و مسافران این قطار را به ایستگاه طبس اعزام کرده و از آنجا با اتوبوس مسافران به یزد اعزام می‌شوند.

او می گوید : هم اکنون بلاک عباس آباد به ریزو مسدود است قطار نجات اعزام و کمیسیون عالی سوانح از تهران اعزام شده است. بر این اساس علت دقیق را بررسی و به زودی ریل آزاد می شود.

این قطار ۲۱ کشته و ۸۶ مصدوم برجای گذاشت. حال ۱۶ مصدوم وخیم اعلام شده است و ۵ نفر هم مفقود هستند.

اولین عکس ها از خروج قطار مشهد – یزد از ریل

1

 

2

 

3

 

4

آخرین وضعیت مصدومان از زبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

اولین ویدیو از مصدومان حادثه خروج قطار مسافربری مشهد به یزد

اسامی مصدومان حادثه قطار مشهد به یزد

جدید 1

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند