آغاز جلسه علنی مجلس/ وزیر صمت پاسخگوی نمایندگان است

آغاز جلسه علنی مجلس/ وزیر صمت پاسخگوی نمایندگان است

رئیس مجلس و تعدادی از نمایندگان در جلسه علنی امروز از وزیر صنعت و معدن و تجارت سوال می‌پرسند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۵ بهمن ماه)  دقایقی قبل به ریاست محمد باقر قالیباف و با حضور ۱۹۹ نماینده آغاز شد.

دستور کار جلسه ۱۶۷ مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی به شرح زیر است:

محمد باقری بناب و تعدادی از نمایندگان و حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان از وزیر صنعت و معدن و تجارت سوال می‌پرسند.

کمیسیون اجتماعی خود را درباره اقدامات انجام شده در حوزه زنان گزارش می‌دهد.

یک نفر از هر یک از کمیسیون‌های فرهنگی و بهداشت و درمان مجلس برای انتخاب و عضویت در ستاد ملی جمعیت معرفی می‌شود.

کمیسیون فرهنگی درباره تسریع تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سیاحتی علی صدر همدان گزارش می‌دهد.

گزارش کمیسیون انرژی مبنی بر تسریع تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران

گزارش کمیسیسون امور داخلی و شوراها مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سال ۹۲

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره لایحه یک فوریتی تمدید اساسنامه شرکت ملی پست ایران (فارس)

نماینده تهران باید عذرخواهی کند

به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (۵ بهمن) محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز با استناد به ماده ۷۵ آیین نامه مجلس نسبت به صحبت های روح الامینی نماینده تهران در جلسه قبلی مجلس تذکر داد. روح الامینی با انتقاد از عملکرد هیات رییسه گفته بود که رئیس مجلس و هیأت رئیسه درباره رای گیری از کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی تخلف کرده که اول اعلام داشته کلیات رای نیاورده بعد در میانه دستور دیگری اعلام می کند که دستگاه رای‌گیری چند نفر قطع بوده و کلیات رای آورده است.

فرهنگی در تذکر خود گفت: اظهارات این نماینده درباره نمایندگان، خلاف قانون اساسی و سخیف است. ما از این نماینده گلایه داریم و باید عذرخواهی کنند.

در پاسخ به این تذکر، قالیباف رییس مجلس گفت: هیات رییسه درباره روند رای گیری کلیات این طرح بررسی هایی را انجام داد. دستگاه ۵ نماینده برای ثبت رای خراب بود که آن ها رای موافق خود را به صورت کتبی اعلام کردند.

وی ادامه داد: طبق بررسی های صورت گرفته با احتساب آرای این ۵ نماینده باز هم کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی رای نیاورده است و در کمیسیون نیز بایگانی می شود.

تحقیق و تفحص‌ آثار مورد نظر را نداشت

در جریان گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سیاحتی علی صدر همدان، «رحمت‌الله نوروزی» نماینده علی‌آباد کتول در اخطاری طبق اصل ۷۶ قانون اساسی گفت: مجلس حق تحقیق و تفحص در همه امور کشور را دارد. اما تحقیق و تفحص‌های زیادی از خرداد سال ۹۹ تا کنون انجام شده و اگر این تحقیق و تفحص‌ها نتیجه نداشته باشد تصویب آن هم فایده‌ای ندارد.

آخرین اخبار جامعه تجارت‌نیوز را از صفحه جامعه تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند