موضوعات داغ:

در جلسه همتی با صرافان بانکی چه گذشت؟ / شروع آزمایشی بازار متشکل ارزی از هفته آینده

در جلسه همتی با صرافان بانکی چه گذشت؟ / شروع آزمایشی بازار متشکل ارزی از هفته آینده

در جلسه امروز اعضای بازار متشکل ارزی و صرفان بانکی با رییس کل بانک مرکزی مشخص شد که در هفته آینده این بازار کار خود را به صورت آزمایشی آغاز می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از اعتراض صرافان در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته با اعضای بازار متشکل ارزی، امروز روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که به دنبال مباحث مطرح شده در جلسه مدیران بازار متشکل ارزی و صرافی‌ها، بعدازظهر امروز کارشناسان و مدیران ارزی بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی در دفتر رئیس کل بانک مرکزی موضوعات مطرح شده را مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار خواهند داد.

شهاب ابراهیم قربانی، دبیر کل کانون صرافان ایرانیان در این خصوص گفت: در هفته آینده بازار متشکل ارزی به صورت آزمایشی با چند صراف آغاز به کار می‌کند تا عملکرد این بازار مشخص شود.

یکی از موضوعاتی که صرافان در جلسه هفته گذشته خود به آن اعتراض کردند، مبلغ دریافتی برای ثبت نام و کارمزد 0.2 درصدی از هر معامله بود، به نحوی که هر صراف برای ثبت نام در این بازار باید 100 میلیون تومان پرداخت کند.

دبیر کل کانون صرافان ایرانیان در خصوص طرح این اعتراضات در جلسه با رییس کل بانک مرکزی گفت: در جلسه امروز قرار شد این اعتراض بررسی شود تا در حد امکان در مبلغ ثبت نام و کارمزد تعدیل شود.

وی در ادامه گفت: طی یک، دو روز آینده قرار است کارهای حقوقی این بازار انجام و آیین‌نامه تصویب شود.

بر اساس زمان اعلامی کانون صرافان ایرانیان قرار بود که در روز 11 تیر ماه امسال صرافان برای پیش‌ثبت نام اقدام و کارهای مقدماتی آن انجام شود.

وی در خصوص تاریخ آغاز به فعالیت بازار متشکل ارزی گفت: کسانی که می‌خواهند در این بازار فعالیت کنند باید دوره آموزشی ببینند تا اجازه معامله به آن‌ها داده شود. طرح پایلوت در هفته آینده با چند صراف راه‌اندازی می‌شود تا به دنبال آن اگر عیب و ایرادی داشت برطرف شود که برای ورود همه اعضاء مشکلی وجود نداشته باشد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند