پیکر دو خبرنگار محیط زیست به خاک سپرده شد/ ممنوع‌الکاری راننده اتوبوس

پیکر دو خبرنگار محیط زیست به خاک سپرده شد/ ممنوع‌الکاری راننده اتوبوس

مراسم خاکسپاری پیکر دو خبرنگار ایرنا و ایسنا که در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست در استان آذربایجان غربی جان باختند، در بهشت زهرا برگزار شد. در همین رابطه، یک مقام مسئول در سازمان راهداری، از ابطال دائم کارت هوشمند راننده مقصر حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مراسم تشییع پیکر دو خبرنگار ایسنا و ایرنا که در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده در استان آذربایجان غربی جان باختند، در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا برگزار شد.

ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی دو خبرنگاری بودند که در این حادثه جان خود را از دست دادند. در آغاز این مراسم، ابتدا پیکر مهشاد کریمی و سپس پیکر ریحانه یاسینی به خاک سپرده شد.

در این مراسم، جمعیت زیادی از اصحاب رسانه برای تشییع پیکر دو خبرنگار حوزه محیط زیست ایرنا و ایسنا در بهشت زهرا حاضر شدند.

پدر و مادر مهشاد کریمی در حالی پیکر دختر جوانشان را به خاک سپردند که تنها چند روز دیگر به مراسم جشن عروسی‌اش باقی مانده بود (باشگاه خبرنگاران جوان).

ممنوع‌الکاری راننده اتوبوس در بخش حمل و نقل عمومی

در همین رابطه، مقام مسئول در سازمان راهداری، از ابطال دائم کارت هوشمند راننده مقصر در حادثه خبر داد.

فرهاد صالحیان مدیر کل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری گفت: به‌دنبال وقوع سانحه دلخراش واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی، که منجر به درگذشت دو تن از فعالان شریف رسانه در حوزه محیط زیست شد، کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی به تخلفات رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای، به صورت فوق‌العاده در این سازمان برگزار شد.

وی افزود: اعضای کمیسیون مذکور با ملاحظه مفاد گزارش که متضمن تخلف فاحش و غیرقابل اغماض راننده اتوبوس مبنی بر عدم رعایت قوانین و مقررات حمل و نقل جاده‌ای نظیر دریافت سند حمل و کنترل‌های قبل از سفر، منتهی به فوت و جرح خبرنگاران میهن عزیزمان شده است؛ مقرر کرد کارت هوشمند راننده مقصر حادثه واژگونی وسیله نقلیه به‌طور دائم ابطال شده و راننده مذکور دیگر مجاز به رانندگی در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای نخواهد بود.

عصر چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ اتوبوس حامل خبرنگاران تور رسانه‌ای سازمان محیط زیست (ستاد احیای دریاچه ارومیه) دچار سانحه شد که دو خبرنگار جان خود را از دست دادند و حدود ۲۰ نفر نیز مجروح شدند (تسنیم).

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند