وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

مدیر ایمنی شرکت ملی گاز ایران گفت: ۲ هزار و ۶۱ حادثه در سال ۹۷ رخ داد و شاهد فوت ۳۴۸ نفر بودیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرامی نیا مدیر HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) شرکت ملی گاز ایران در نشست خبری با اشاره به اینکه فعالیت شرکت ملی گاز ایران چه در بخش تولید و چه در بخش توزیع یک فعالیت کلیدی و سبز محسوب می شود، اظهار داشت: سال گذشته شاهد ۲ هزار و ۶۱ حادثه بودیم و از این تعداد حادثه ۳۴۸ مورد فوتی داشتیم. این در حالی است که آمارها نشان می دهد سالانه این تعداد حوادث سه تا چهار درصد رشد دارد.

وی افزود: بیش از ۸۸ درصد حوادثی که منجر به فوت شد به دلیل انسداد دودکش ها بود که متأسفانه این مشکلات از آبان ماه تا پایان سال تشدید می شود.

بهرامی نیا گفت: نصب غیراصولی دودکش ها، دودکش های غیر استاندارد و همچنین نشت شلنگ ها بیشترین حادثه را در سال گذشته به خود اختصاص داده است. در این میان ۲۵.۶ درصد از حوادث به دلیل انفجار بوده که ناشی از نشت گاز از طریق شلنگ ها است. از سوی دیگر ۲۱.۸ درصد حوادث را نیز باید به دلیل پوسیدگی شلنگ و نشت گاز از لوله کشی های داخلی غیر استاندارد دانست.

به گفته این مقام مسئول، از ۳۴۸ فوتی در سال ۹۷، ۱۳۵ نفر به دلیل آتش سوزی و انفجار و ۲۱۳ نفر به دلیل استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند و از تعداد ۲ هزار و ۶۱ حادثه، ۱۸۱۴ حادثه به دلیل آتش سوزی و ۲۴۷ حادثه به دلیل انتشار گاز مونوکسید کربن شکل گرفته است که نشان دهنده رشد ۴.۶۷ درصدی نسبت به سال قبل است.

به گفته بهرامی نیا، ۲۴ درصد حوادث سال ۹۷ در روستا و ۷۶ درصد در شهرها رخ داده است.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند