کد خبر: 158487

حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا

وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد: دلار از مبادلات نفتی این کشور حذف می‌شود و ارزهای دیگر مانند یوان چین و روپیه هند جایگزین خواهد شد.

حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا
سرویس اقتصاد جهان -

دل پینو وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد:این کشور نفت خود را دیگر به دلار نمی‌فروشد و از ارزهای دیگری مانند یوان چین و روپیه هند استفاده خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، بر اساس این گزارش چند کشور تولیدکننده نفت برای کنار گذاشتن دلار آمریکا در مبادلات نفتی متعهد شده‌اند که از جمله آنها ایران و روسیه است.

جلوگیری از سلطه دلار در قالب توافق‌های دوجانبه و چند جانبه بین کشورها انجام می‌شود بر اساس این توافق‌ها کشورها متعهد می‌شوند که دلار را از مبادلات خود حذف و ارز ملی کشورشان را جایگزین کنند این اقدام در بسیاری کشورها صورت گرفته است.

دل پینو وزیر نفت ونزوئلا چهارشنبه با همتای ایرانی خودش بیژن نامدار زنگنه دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شب گذشته دیدار وزرای نفت دو کشور در ایران انجام شد و گفت‌وگوی آنها حول محور ثبات بازار جهانی نفت و همفکری درباره جلب همکاری تولیدکنندگان غیراوپک بود.

همچنین دو طرف بر ادامه صحبت‌ها در حاشیه نشست ۱۲ مهر وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز GECF در مسکو به اتفاق نظر رسیدند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.