رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خبر داد:

ضمانت‌نامه کاغذی لوازم خانگی حذف می‌شود

ضمانت‌نامه کاغذی لوازم خانگی حذف می‌شود

به گفته برخی فعالان بازار لوازم خانگی، برخی از واحدهای صنفی به همراه فروش کالا ضمانت‌نامه‌های تقلبی می‌دهند. عده‌ای از فروشندگان هم هستند که کارت‌های ضمانت‌نامه را می‌فروشند! رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: به دلیل افزایش سوءاستفاده‌ها از سال آینده ضمانت‌نامه‌های کاغذی از کالاهای لوازم خانگی حذف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار لوازم خانگی برخی فروشنده‌ها لوازم خانگی خارجی را با شرط و شروط می‌فروشند یعنی لوازم خانگی خارجی با ضمانت‌ یک قیمت دارد و لوازم خانگی بدون ضمانت ارزان‌تر فروخته می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، واردات لوازم خانگی خارجی از سال ۹۶ تاکنون ممنوع است و مردم برای خرید کالا نباید پول جداگانه‌ای بابت ضمانت‌نامه پرداخت کنند، چرا که این کار نوعی تخلف محسوب می‌شود.

مردم کالاهای تقلبی با ضمانت‌نامه را چطور تشخیص دهند؟ اکبر پازوکی به تجارت‌نیوز پاسخ داد: مردم قبل از خرید کالا شناسه کالا را در سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سامانه ۱۲۴ و سامانه جامع تجارت بررسی کنند. از سال آینده ضمانت‌نامه‌های کاغذی از کالاهایی همچون لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی، یخچال و تلویزیون حذف می‌شود. مردم برای اینکه بدانند چه کالایی دارای ضمانت است باید با درج کد #٧٧٧٧*۴* در گوشی موبایل خود استعلام شناسه کالا را بگیرند.

او اظهار کرد: این کد استعلام تاریخ و شناسه تولید کالا را به مردم نشان می‌دهد و از این پس نیز مردم می‌توانند به راحتی کالای مورد نیاز خود را بدون هیچ عیب و نقصی خریداری کنند.

پازوکی اظهار کرد: متاسفانه اخیرا برخی شرکت‌ها کالاهای بدون اعتبار را قاچاقی به دست مردم می‌دهد که بیشتر این معاملات در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند