اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

حذف قرعه‌کشی خودرو خوب است یا بد؟

آمار تولید خودرو در ایران

وزیر صمت از برنامه‌ریزی برای افزایش تولید خودرو خبر داده و اعلام کرده است که در این فرایند، قرعه‌کشی حذف می‌شود. اما واکنش مردم به حذف قرعه‌کشی خودرو چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است: تقاضای خودرو در کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه است و آنچه امسال تولید می‌شود یک میلیون دستگاه است که ۵۰۰ هزار دستگاه کمبود عرضه خواهیم داشت. این کمبود در سال آینده جبران می‌شود.

او وعده داد: طبق این برنامه افزایش تولید متناسب با تقاضا خواهد بود و با این فرایند، قرعه‌کشی خودرو در سال ۱۴۰۱، که مدت کمی به آغاز آن مانده است، حذف می‌شود.

واکنش مردم چه بود؟

در ادامه واکنش برخی مخاطبان تجارت‌نیوز را به این وعده وزیر صمت می‌خوانید.

« تا زمانی که رانت و انحصار و دلال بازی و مافیای خودرو دست همین دو شرکت باشه همین اش و همین کاسه هست و سود و سیاست این دو شرکت تو همین قرعه کشی ها هست و پولای کلانی به جیب میزنن.»

« بایستی هر خانوار یک نفر مجاز به شرکت در قرعه کشی شود نه اینکه همه اعضای خانواده اینجوری تعداد شرکت کننده زیاد میشود و شانس شرکت کننده های واقعی کم میشه و در ضمن دلال بازی شده و فقط فقط به نفع دلالان هست.»

« خود مردم وقتی به هم رحم ندارن و دنبال کسب سود به هر قیمتی هستن حتی مسئولین ژاپن و بهترین کشورهای اروپایی هم نمیتونن کاری کنن اگه بیان ایران.»

«من خودم افراد زیادی رو میشناسم که خودرو برنده شدن و گذاشتن برای فروش از اول هم فقط واسه کسب سود ثبت نام کردن وقتی مثلا روغن خوراکی کم میشه همه ملت حمله میکنن و چندین برابر نیاز واقعی انبار میزنن. تو بحث خودرو هم همینطوره اگر اونهایی که ماشین ندارن یا مصرف کننده واقعی هستن مثلا پراید دارن میخوان کوییک بگیرن یا موارد مشابه مطمئن باشید هیچ کس تو حسرت ماشین و هر چیز دیگه نمیمونه.»

« اگه قرعه کشی حذف بشه دیگه کسی خودرو نمی خره . چون مردم میخرن تا در بازار سود کنن . شما همین الان بگید قرعه کشی حذف شده قیمت بازار میاد خیلی پایین دیگه تعداد کم واقعا ماشین لازم دارن شاید بخرن. شما هم خوب سیاست دارین . چون ادم بی سواد هم میدونه.»

« همونطوری که جناب وزیر قول دادن که تا پایان سال قیمت خودرو رو کم می‌کنن و بهش عمل کردن، به این قولشون هم عمل می‌کنن.»

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند