اکسکوینو

آخرین خبرها از وضعیت وام کارگران ساختمانی

تجارت نیوز

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره پرداخت وام دو میلیون تومانی با بهره پایین که پیش از این قرار بود به کارگران ساختمانی آسیب دیده از کرونا پرداخت شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی لیست کامل کارگران ساختمانی را در اختیار دارد و در صورت شروع روند پرداخت تسهیلات می تواند تسهیلات مذکور را به حساب‌های کارگران واریز کند؛ بنابراین نیازی به ثبت نام کارگران ساختمانی نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید هادی ساداتی درباره آخرین اخبار از پرداخت تسهیلات ارزان و بسته‌های حمایتی به کارگران ساختمانی گفت: بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم تاکنون این تسهیلات توزیع نشده و کارگران ساختمانی که پیگیر هستند اعلام می‌کنند که هنوز مبلغی به حسابشان واریز نشده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که پرداخت تسهیلات در استان‌ها آغاز شده باشد به نظر می رسد هنوز به مرحله توزیع وام و تسهیلات نرسیده‌ایم.

ساداتی درباره پرداخت وام دو میلیون تومانی با بهره پایین که پیش از این قرار بود به کارگران ساختمانی آسیب دیده از کرونا پرداخت شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی لیست کامل کارگران ساختمانی را در اختیار دارد و در صورت شروع روند پرداخت تسهیلات می‌تواند تسهیلات مذکور را به حساب‌های کارگران واریز کند؛ بنابراین نیازی به ثبت‌نام کارگران ساختمانی نیست.

ثبت‌نام کارگران ساختمانی برای دریافت وام یارانه کرونا

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی همچنین با اشاره به اعلام شماره ۶۳۶۹ وزارت رفاه برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا افزود: همانطور که خواسته شده کارگران ساختمانی کد ملی خود را به این شماره ارسال کرده‌اند تا بتوانند وام یارانه کرونا را دریافت کنند.

وی درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در مدت شیوع کرونا اظهار کرد: بیشتر پروژه‌ها در اسفند ماه سال گذشته به طور کامل متوقف شد که در فروردین ماه نیز همچنان ادامه داشت و دلیل آن یک طرف کرونا و یک طرف دیگر گران شدن مصالح ساختمانی بود.

ساداتی ادامه داد: در حال حاضر یک حباب قیمتی برای بسیاری از مصالح ساختمانی از جمله آهن آلات به وجود آمده که در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است؛ از سوی دیگر با توجه به شرایط موجود، نرخ ارز و طلا هم بالا رفته و در سایر فلزات تاثیرگذار بوده است درحالی که در تالار بورس خبری نبود.

به گفته نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، یک عده به صورت خودمختار قیمت برخی از مصالح ساختمانی را طی این مدت بالا بردند که باعث شد توقف پروژه‌های عمرانی را به دلیل نوسان قیمت‌ها شاهد باشیم.

افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن توجیه ندارد

ساداتی با بیان اینکه در شرایط حاضر افزایش قیمت‌ها نه تنها در بازار داخلی بلکه در بازارهای جهانی فاقد توجیه است، گفت: علیرغم آنکه در ارتباط با مصالح ساختمانی تحت تاثیر قیمت‌های جهانی افزایشی نداشتیم، ولی بازار مسکن ما قبل از بازار دیگر کشورها تحت تاثیر قرار گرفت در حالی که وقتی اقتصاد متوقف و بسیاری از فعالیت‌ها راکد است، افزایش قیمت‌ها توجیه و معنایی ندارد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند