قبادی دانا مطرح کرد:

خبر خوش بهزیستی به کارفرمایان مددجویان

خبر خوش بهزیستی به کارفرمایان مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه کارفرمایانی که مددجویان این سازمان را به کار گیرند، به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند، گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، افراد دارای معلولیت کمک هزینه‌هایی که سازمان بهزیستی به آن‌ها پرداخت می‌کرد کفاف هزینه‌هایشان را نمی‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی، در حاشیه مراسم اهدای ۲۷ هزار ویلچر به معلولان مناطق کم برخوردار در جمع خبرنگاران گفت: کارفرمایانی که مددجویان این سازمان را به کار گیرند، به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: با مصوبه مجلس و پیشنهاد دولت، در قانون بودجه امسال، تسهیلات اشتغال از بند ب تبصره ۱۶، برای مددجویان سازمان بهزیستی خواهیم داشت که ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه برای اشتغال‌های جدید تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت در سازمان بهزیستی دارای پرونده هستند گفت:تا کنون افرادی که دچار مشکل بودند به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها مراجعه کرده و پرونده خود را ثبت کردند.

قبادی دانا افزود: با ایجاد مراکز خدمات بهزیستی در دو هزار و ۵۲۷ محله در سراسر کشور، در فاز بعدی به دنبال شناسایی دقیق نیازمندان خواهیم بود یعنی مددکاران در مراکز خدمات بهزیستی تحت عنوان مثبت زندگی، در محلات، به خانواده‌هایی که دارای معلولیت هستند و می‌توانند تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گیرند، ولی تاکنون اقدامی نکرده‌اند، کمک می‌کنند تا تحت پوشش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه برخی از این معلولان دارای مشکلاتی از جمله اشتغال یا تحصیل هستند گفت: به عنوان مثال در حال حاضر ۲۲ هزار نفر از افراد معلول و جامعه هدف سازمان، دانشجو هستند و هر ترم کل هزینه تحصیل آنان از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

قبادی افزود: برای بیش از ۲ هزار نفر از دانشجویانی که در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند، کمک هزینه تشویقی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی در خصوص وسایل و تجهیزات توانبخشی گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، افراد دارای معلولیت، چه افرادی که از سمعک استفاده می‌کنند و چه نابینا هستند و از نوت تیکر استفاده می‌کنند یا معلولان جسمی حرکتی که از واکر، عصا و ویلچر استفاده می‌کنند، کمک هزینه‌هایی که سازمان بهزیستی به آن‌ها پرداخت می‌کرد کفاف هزینه‌هایشان را نمی‌دهد.

قبادی دانا گفت: با همکاری ستاد اجرائی فرمان امام، ۲۷ هزار ویلچر برای معلولان جسمی و حرکتی که توان مالی ندارند تامین خواهد شد.

وی افزود: با توجه به استهلاک این وسایل یا مناسب نبودن محل زندگی یا معابر، این تجهیزات دچار مشکل و شکستگی می‌شوند و به‌طور مرتب باید تعمیر شوند.

قبادی گفت: برای داشتن آمار دقیق خانه به خانه، مراکز مثبت زندگی و خدمات بهزیستی که در محله‌ها تشکیل شده، آمار دقیق معلولان را استخراج می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: هم اکنون هر مرکز مثبت زندگی ۴۵۰ خانوار مستمری بگیر بهزیستی را تحت پوشش دارد و در سه ماه اخیر به بیش از ۹۰۰ هزار خانوار رسیدگی شده که بی سابقه بوده است.

قبادی دانا شعار امسال سازمان بهزیستی و در گام دوم انقلاب را هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی در بستر خانواده بیان کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم به نحو شایسته به این شعار عمل کنیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند