خبر وزیر اقتصاد درباره هزار خودرو دپوشده در گمرک

خبر وزیر اقتصاد درباره هزار خودرو دپوشده در گمرک

فرهاد دژپسند گفت: درباره کالاهایی که اظهارنامه مالیاتی پر کرده باشند به آن معنا رسوب نداریم، مگر اینکه برای برخی از موارد پروانه گمرکی که بیشتر مربوط به خودروها می‌شود صادر شده باشد و آنها باید در مدت مهلت مقرر کار ترخیص را انجام بدهند ولی درمورد حدود 1000 خودرو، مقصر واردکننده‌ها هستند نه نهادهای حاکمیتی.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار کرد: مجموعه تلاش‌های ما به‌سمتی هدایت شده که در شرایط اقتصادی فعلی، بنگاه‌های اقتصادی از نظر تأمین مالی دچار مشکل نشوند و برای این کار مقرر شده که بانک‌های دولتی، تمام طرح‌هایی را که در آستانه بهره‌برداری هستند برای اعطای تسهیلات تکمیلی در اولویت قرار دهند.

وی با بیان اینکه نکته مهم دیگر تأمین سرمایه در گردش این بانک‌ها بود، تصریح کرد: ظرفیت تولیدی خوبی سازمان داده شده که اگر به بهره‌برداری برسد می‌تواند توسعه اشتغال و توسعه تولید را به‌همراه داشته باشد، بنابراین مقرر شد بانک‌های دولتی اعطای تسهیلات برای سرمایه در گردش بنگاه‌ها را در اولویت قرار دهند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: تلاش می‌کنیم درباره بازار بورس نیز قوانین را به‌گونه‌ای تسهیل کنیم که بنگاه‌های بیشتری از ظرفیت این بازار استفاده کنند و ان‌شاءالله بتوانیم خیالشان را از نظر تأمین بنگاه‌های مالی از این طریق راحت کنیم.

دژپسند درباره آخرین وضعیت کالاهای وارداتی در گمرک گفت: دیروز نیز در مجلس توضیح دادیم، درباره کالاهایی که اظهارنامه مالیاتی پر کرده باشند به آن معنا رسوب نداریم، مگر اینکه برای برخی از موارد پروانه گمرکی که بیشتر مربوط به خودروها می‌شود صادر شده باشد و آنها باید در مدت مهلت مقرر کار ترخیص را انجام بدهند ولی درمورد حدود 1000 خودرو، مقصر واردکننده‌ها هستند نه نهادهای حاکمیتی.

وی افزود: درباره بخشی از خودروهای دیگر نیز نیازمند دستور قضایی هستیم، تأکید می‌کنم که قبل از اظهارنامه گمرکی کالاهایی که گروه چهار هستند یعنی وارداتشان ممنوع است و کالاهایی که ثبت سفارش نکردند و منشأ ارزی‌شان تأیید نشده در بنادر و پایانه‌ها وجود دارند، تفکیک شوند، اینها به‌دلیل شرایط‌شان نمی‌توانند اظهارنامه گمرکی پر کنند و کلمه رسوب به آنها اطلاق نمی‌شود.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند