خروج ۱۵۰ هزار میلیاردتومان از طرف حقوقی‌ها صحت ندارد

خروج ۱۵۰ هزار میلیاردتومان از طرف حقوقی‌ها صحت ندارد

عضو شورای عالی بورس گفت: صندوق‌هایی که در بورس فعال هستند، همه مجوز از سازمان بورس دارند و امکان سرمایه‌گذاری خارج از بورس را ندارند، البته بعید می‌دانم ۱۵۰ هزار میلیاردتومان اعلام شده درست باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید اسلامی بیدگلی درباره خروج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بورس توسط حقوقی‌ها و ورود آن به بازار رمز ارز اظهار کرد: صندوق‌هایی فعال در بازارسرمایه دارای مجوز از سازمان بورس بوده و امکان سرمایه‌گذاری خارج از بورس را ندارند و از سوی دیگر بعید می‌دانم رقم اعلام شده، صحیح باشد.

عضو شورای عالی بورس با تأکید بر اینکه خروج این حجم از نقدینگی از سوی حقوقی‌ها و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز غیرممکن است، افزود: آمار شفاف و دقیقی از حجم سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها از سرمایه‌گذاران ایرانی وجود ندارد و صرفاً آمارها نشات گرفته اعلام برخی آمارهای غیرواقعی از صرافی‌ها بوده اما؛ اطلاع دارم رقم سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزها، بسیار عدد کوچکی است.

وی گفت: از طرف دیگر می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر منظور خروج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، فروش سهام بوده، طبیعی است که حقوقی‌ها خریدوفروش انجام می‌دهند و در بازه‌های زمانی نیز با هماهنگی ارکان بازار حمایت‌هایی را از بازارسرمایه داشتند.

اسلامی بیدگلی بیان کرد: هرچند بسیاری از فعالان بازار معتقدند نباید از حمایت‌های قیمتی از سوی نهاد‌ها صورت بگیرد بلکه باید حمایت سیاستی باشد.

عضو شورای عالی بورس تأکید کرد: بخشی از سهامی که به فروش رفته به پرداخت حقوق و کسری بودجه اختصاص‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: سازوکار پیگیری معاملات حقوقی‌ها وجود دارد و می‌توان بررسی کرد؛ اما باید در نظر داشت که هرگونه معامله و خریدوفروش تخلف نیست و نباید به بی‌اعتمادی دامن زد.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: بورس نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند