اکسکوینو

خرید خودرو توسط ربات‌ها صحت داشت؟

تجارت نیوز

مدیر عامل ایران خودرو گفت: برخی ربات‌هایی را به کار بسته بودند تا بتوانند ثبت نام سریعی در خودروها داشته باشند اما به هر حال ما با برخی از آن‌ها مذاکره کردیم تا با استفاده از آنتی ربات‌ها این باگ را هم برطرف کنیم.دستگاه‌های امنیتی نیز در این رابطه وارد عمل شده و در حوزه مرتبط با فروش اینترنتی نظارت کامل دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو امروز در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید ترمز عقب خودروهای ایران خودرو گفت:گفته می‌شود یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی و ایجاد فاصله زیاد بین قیمت‌های کارخانه و بازار که سود دلالی‌ها را بیشتر می‌کند، کاهش عرضه خودروسازان به بازار است در حالی که اینگونه نیست.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که در سه ماهه گذشته شرکت ایران خودرو بیش از ١۵٠ هزار دستگاه خودرو تحویل مردم داده است که به جرائت می‌توان گفت بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: در طی این مدت رقم خودروهای تحویلی معادل چیزی است که از ابتدای فروردین ماه تا شهریورماه تحویل داده‌ایم؛ بنابراین شائبه‌ای از این بابت ایجاد نمی‌کند که خودروسازان نمی‌خواهند خودرو به بازار تحویل دهند و میزان عرضه را کاهش داده‌اند. در این زمینه روزانه جلساتی تشکیل می‌شود تا اگر می‌توان، امروز حتی یک خودرو بیشتر از روز گذشته به بازار عرضه و تحویل داد، این کار انجام شود.

وی ادامه داد: حتی طراحی‌هایی نیز اجرا کردیم که اگر در روزهای تعطیل هم مشتریان به در کارخانه مراجعه کردند، خودروهای خود را تحویل گیرند. از ابتدای اجرای این طرح بیش از ۴۰ روز می‌گذرد و بالغ بر ۶٠٠٠ دستگاه خودرو در روزهای تعطیل تحویل داده شده‌ است تا برای ایجاد رضایت مردم، خودروها سریعتر تحویل داده شوند.

مقیمی در رابطه با انتقادات مبنی بر افزایش قیمت توسط  خودروسازان تاکید کرد: یک ریال هم به قیمت خودروهای تحویلی از سوی خودروسازان اضافه نشده و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار خودروها عرضه می‌شوند؛ البته باید توجه داشت بخشی از افزایش تقاضا مربوط به ایام پایانی سال است که ممکن است قیمت را در بازار با نوسان مواجه کند اما تلاش ما بر این است تا راهکارهایی را در نظر بگیریم که فرصت‌های برابری را برای حضور مردم در خرید خودرو فراهم کند.

مدیرعامل ایران‌خودرو از برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با خودروسازان در حوزه تنظیم بازار و ارائه راهکارهای فروش خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی خبر داد و گفت: امروز با حضور وزیر صنعت و ارکان مختلف وزارتخانه، جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا در قالب آن بتوانیم برای مدیریت تقاضا و تامین نیاز مصرف‌کنندگان واقعی برنامه‌ای ارائه دهیم.

وی افزود: تمامی دستگاه‌های نظارتی که تمایل داشته باشند می‌توانند در سایت خودروسازان حضور یافته و بر نحوه فروش آن‌ها نظارت کنند. این در شرایطی است که دستگاه‌های نظارتی در این سایت حضور دارند اما به هر حال باید تلاش کنیم دغدغه ذهنی مردم نسبت به اینکه خودروساز رانتی را در فروش قائل است، اصلاح کنیم.

وی با تاکید بر فراهم آوردن زیرساخت‌های اینترنتی برای فروش خودرو اظهار کرد: برخی ربات‌هایی را به کار بسته بودند تا بتوانند ثبت نام سریعی در خودروها داشته باشند اما به هر حال ما با برخی از آن‌ها مذاکره کردیم تا با استفاده از آنتی ربات‌ها این باگ را هم برطرف کنیم. دستگاه‌های امنیتی نیز در این رابطه وارد عمل شده و در حوزه مرتبط با فروش اینترنتی نظارت کامل دارند.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند