خرید مصنوعات طلا رونق گرفت

خرید مصنوعات طلا رونق گرفت

رییس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر جو آرام در بازار، از افزایش اندک خرید مصنوعات طلا در روزهای اخیر خبر داد.

آیت محمدولی درباره حال و هوای بازار طلا و سکه، اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته شاهد به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در این بازار هستیم که یکی از دلایل آن نگاه مثبت اقتصادی دولتی به این بازار است که هم موجب ایجاد آرامش در بازار شده و هم قیمت‌ها نیز تاحدودی به ثبات رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،محمدولی افزود: موضوع دیگر این است که جو روانی که در مقطعی بین مردم وجود داشت و موجب التهاب در بازار شده بود، کاهش یافته و مردم از خریدهای سرمایه ای به سمت خرید مصنوعات و مصرفی در حال حرکت هستند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه گفت: البته این روند بسیار کند است و هنوز میزان خریدها چشمگیر نشده اما خوشبختانه شرایط بازار به مراتب بهتر از قبل شده و این امید را داریم که با افزایش خرید مصنوعات، تولید صنعت طلا و جواهر نیز رونق قبل را داشته باشد.

محمدولی با تاکید بر اینکه باید وضعیت بازار به گونه‌ای باشد که مردم بتوانند به راحتی به خرید و فروش مصنوعات طلا اقدام کنند، درباره پیش بینی از وضعیت بازار در روزهای آتی،گفت: با وجود روند فعلی و واکنش مردم به تغییرات قیمتی در بازار، انتظار بهبود شرایط بازار وجود دارد و ما این امید را داریم تا داد و ستد در بازار رونق گرفته و مردم برای خرید مصنوعات طلا بتوانند به راحتی تصمیم گرفته و برای خرید اقدام کنند که نشان دهنده رشد بازار در اینده است.

به دنبال افزایش قیمت ها در ابتدای سال جاری در بازار ارز و نوسانات هیجانی در این بازار، جو روانی میان مردم برای خرید و سرمایه گذاری ارز، طلا و سکه ایجاد شد به گونه ای که هر سکه تمام بهار آزادی حباب قیمتی چند صد هزار تومانی داشت و مردم مشتاقانه اقدام به خرید و فروش در بازار می کردند و این خود عاملی برای برهم خوردن آرامش و ثبات بازار و افزایش قیمت ها بود.

اما با اقدامات کنترلی دولت و بانک مرکزی و اجرای سیاست‌های مدیریت بازار، قیمت‌ها آرام آرام روند کاهشی را طی کردند و به گفته فعالان این دو بازار، اکنون ثبات و آرامش نسبی در بازار وجود دارد و همین موضوع عاملی شده تا جو روانی چند ماه قبل و خریدهای هیجانی به مانند گذشته وجود نداشته باشد.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند